Domovská stránka » Podnikání » JEDNEJTE S PARTNERY TAK, JAK CHCETE, ABY ONI JEDNALI ONI S VÁMI
Podnikání

JEDNEJTE S PARTNERY TAK, JAK CHCETE, ABY ONI JEDNALI ONI S VÁMI

Ať už máte zásadní obchodní partnery v Číně, nebo v Čimelicích, vaše vzájemná spolupráce nezačala podpisem smlouvy v PDF souboru ve vašem tabletu během cesty z kanceláře. Lidská potřeba potkávat se, poznávat se, porozumět si a strávit spolu čas k nám patří odnepaměti. Mění se vzdálenosti, dopravní prostředky a doba trvání pracovních cest, ale je to společně strávený čas, například na odborných konferencích nebo třeba networkingovém eventu, co rozhoduje o vybudování a pokračování vztahu.

Časem stráveným na veletrhu nebo kongresu vyjadřujeme našim partnerům respekt a úctu.

Osobní setkání jsou proto nenahraditelná
Stojí nás něco, čeho máme všichni lidé málo. Čas. Den každého z nás má 24 hodin. A ani jednu minutu nedostaneme zpět. Časem stráveným na veletrhu nebo kongresu vyjadřujeme našim partnerům respekt a úctu – a to je základ všech dlouhodobých vztahů. Není náhodou, že v oblasti CSR, kdysi označované People-Planet-Profit, je nyní v centru pozornosti P jako lidé.

Vždy je důležité doručit odpovídající kvalitu prezentace nebo poskytnutých služeb.

Podělím se o svůj oblíbený citát americké spisovatelky minulého století Mayi Angelou: „Lidé zapomenou, co jste řekli, lidé zapomenou, co jste udělali, ale lidé nikdy nezapomenou na to, jak se s vámi cítili.“ Nezáleží tedy, zda připravujete výroční setkání s partnery ve vašem městě nebo zda cestujete na konec světa podepsat smlouvu o spolupráci s tamním dodavatelem. Vždy je důležité doručit odpovídající kvalitu prezentace nebo poskytnutých služeb. Zásadní však zůstává ono okřídlené: jak byste chtěli, aby lidé jednali s vámi, tak vy ve všem jednejte s nimi.
Přeji vám mnoho bezpečných kilometrů na obchodních cestách, řadu užitečných informací na odborných konferencích, množství inspirativních setkání na veletrzích a všude dobře prožitý čas plný vzájemné úcty a respektu.

Další článek