Domovská stránka » Rozjeď svůj business » TARY: NEBOJTE SE PŘEKÁŽEK
Rozjeď svůj business

TARY: NEBOJTE SE PŘEKÁŽEK

Parkourista, Youtuber, rebel, který se živí tím, co ho baví. Snaží se, aby veřejnost začala vnímat parkour jako umění pohybu nikoliv „chuligánství“.

Parkour training je nevšední podnikatelský koncept. Co Vás inspirovalo k podnikání v této oblasti?

Začít podnikat v parkouru pro mě bylo strašně přirozené. Začal jsem s trénováním v roce 2008. Postupně se ke mně přidávali spolužáci i lidi z okolí. Chtěli po mně, abych jim vysvětlil, jak dělám různé prvky a abych je “naučil parkour“. Pak jsem začal přidávat parkourová videa na YouTube. Můj úplně první workshop, na který se sjeli lidi z celé republiky, se konal roku 2013. Lidem se workshop líbil, a tak jsem v pořádání akcí po celé republice i na Slovensku pokračoval dál a pokračuji i v letních parkour campech TaryCamp.cz.

Jaké byly začátky Vašeho podnikání?

Člověk se musí sám vzdělávat, bez žádné školy, o věcech z oborů jako jsou obchod, účetnictví, právo, podnikání, IT, grafika a marketing, a nejenom to…no a takhle jsem to měl samozřejmě i já.

Existují momentálně překážky či komplikace, kterým musíte čelit? Jak se s nimi vypořádáváte?

Za těch 6 let mého podnikání jsem se setkal se spoustou komplikací. Ovšem to prostě k tomu patří, a když si s tím člověk poradí, tak pak je ještě o to více silnější. Takže se určitě nebojte překážek!

Jaká je Vaše vize do budoucna?

Vize do budoucna je taková, že by chtěl mé podnikání stabilizovat a ještě více se zaměřit na spokojenost zákazníků.

Jaká jsou Vaše doporučení a rady pro lidi, kteří chtějí začít podnikat? 

Podnikání je vždy sázka na nejistotu. Jakmile chce někdo začít podnikat, měl by si určitě zmapovat trh, zjistit jaké jsou mezery a nedostatky daného trhu v konkrétním oboru a měl by mít nějakou přidanou hodnotu, která zaujme jeho budoucí potenciální zákazníky či klienty.

Je strašně důležitý mít nějakou vizi! Já měl například tu, že do té doby v České republice nebyl žádný obchod ani eshop, který by prodával oblečení a doplňky pro parkour. 

Nezkusíš, nezjistíš! I pád na hubu je pohyb dopředu! Tak šup, zvedni se a makej.

Další článek