Home » Smart business » JAK VYDĚLAT PENÍZE NA INTERNETU?
Smart business

JAK VYDĚLAT PENÍZE NA INTERNETU?

Nakonec však od myšlenky investování rychle odchází a většina ji zasune někam hodně hluboko do šuplíku. Není však už dávno problémem se na kapitálových trzích se správným partnerem pohybovat a vhodně zhodnotit své finance, jež jinak na bankovních účtech jen postupně ztrácejí svou hodnotu. Investování již rozhodně není pouhou doménou specializovaných obchodníků.

Vydělávání peněz na internetu pak zažívá obrovský rozmach, jelikož disponuje dvěma obrovskými výhodami – je nejrychlejší a nejlevnější.

Investice na internetu
Stejně jako se dá investovat do různých aktiv (akcie, podílové fondy, dluhopisy, atd.), máme i několik způsobů, jak své investice řídit. Obchodovat můžeme po telefonu, na pobočkách nebo na internetu. Právě vydělávání peněz na internetu pak zažívá obrovský rozmach, jelikož disponuje dvěma obrovskými výhodami – je nejrychlejší a nejlevnější. Rychle o svých investicích a platíte svému makléři pouze minimální poplatky. A jelikož chceme mít na konci každé investice zisk, je nutné přemýšlet o každé vynaložené koruně už od počátku.
Ať už chce člověk svými investicemi jen uchránit své úspory před inflací, nebo má v plánu na rizikovějších investicích vydělat velké peníze, stává se internet čím dál jasnější volbou. „Zejména pro nové investory, kteří nemají takové množství financí, s nimiž by mohli začít, je každý dolar ušetřený na investici ještě mnohem cennější,“ tvrdí pro Forbes nezávislý finanční poradce Steve Juetten z Washingtonu.

Většinou však stačí zapojit selský rozum – otočit se zády k podezřelým nabídkám, zkontrolovat registraci u ČNB a hlavně použít jeho vlastní zbraň, jíž je internet. Jednoduše si na něm kandidáta „proklepnout“.

Investujte s opatrností
Možnost vydělávání peněz na internetu dláždí cestu k investicím každému zájemci, stejně tak však otevírá dvířka i takovým společnostem, na něž je potřeba dát obrovský pozor. Přeci jen člověk investuje své úspory a není radno žádný krok uspěchat. Naštěstí máme v současné době množství způsobů, jak nevhodné subjekty odhalit. Většinou však stačí zapojit selský rozum – otočit se zády k podezřelým nabídkám, zkontrolovat registraci u ČNB a hlavně použít jeho vlastní zbraň, jíž je internet. Jednoduše si na něm kandidáta „proklepnout“.
Investování obecně nabízí skvělou možnost zhodnocení volných finančních prostředků, například cenné papíry mají velkou řadu výhod. Jsou uchovatelem hodnoty a dokážou ochránit peníze před inflací, dále má investor jako akcionář právo na dividendy a ani daňová úleva není zanedbatelná – u investic držených tři roky a déle je kompletní osvobození od daní.

Eliminace ztráty hodnoty
Na druhou stranu je tu však riziko, které pravděpodobně u klasického bankovního účtu nepocítíte. Investice mohou časem znatelně snížit (nebo dokonce úplně ztratit) svou hodnotu. Pro eliminaci takového rizika pak přichází na řadu diverzifikace investic, další z determinantů kvalitní společnosti – možnost nespoléhat na „jednu kartu“, správně rozvrhnout plán a své peníze rozdělit do několika typů investic. Od toho tu máte svého internetového brokera (makléře), který se vším potřebným dokáže pomoci.
Investice do finančních aktiv již dávno nejsou jen pro úzké spektrum odborníků. Známé spojení „peníze dělají peníze“ už není u klasických bankovních účtů pravdou a díky rozmachu internetu a služeb na něm nabízených se možnost zhodnocení prostředků přiblížila i normálním lidem.

Další článek