Domovská stránka » HELLO BANK! PEČUJE O LEPŠÍ SOUČASNOST I BUDOUCNOST
Udržitelnost a odpovědnost

HELLO BANK! PEČUJE O LEPŠÍ SOUČASNOST I BUDOUCNOST

Ve spolupráci s:
Zdroj: Hello Bank
Ve spolupráci s:
Zdroj: Hello Bank

Hello bank! v mnoha oblastech aktivně přispívá k udržitelné budoucnosti. Ať je to snižováním své vlastní uhlíkové stopy a spotřeby, nabídkou udržitelného financování nebo partnerstvím s projekty s celospolečenským užitkem pro lepší budoucnost. Co se za poslední dobu v bance událo?

Hello bank! sice není velkou bankou, ale má velké srdce i plány. Pomoc neziskovým organizacím, podpora individuálních lidských příběhů nebo třeba vlastní charitativní zaměstnanecké snídaně k ní patří stejně dlouho jako poskytování finančních služeb klientům na českém trhu. A to už 25 let. Svět ale přináší nové výzvy, a tak hledá Hello bank! řešení, která přispívají také k udržitelné budoucnosti.

Spořicí účet, který prospívá všem

Spořicí účet od Hello bank! založený na férových podmínkách a dlouhodobě výhodném úročení úspor klientů získal další rozměr – radost z výnosů pro společensky užitečné projekty. Na konci srpna zvýšila Hello bank! úrok o dodatečných 0,05 % ze všech úročených vkladů k 31. 8. 2021. Takto vygenerované prostředky věnovala pětici finalistů, které vybrali její zaměstnanci a následně i klienti z projektů přihlášených do letošních Cen SDGs.

V rámci programu Hello Země zastřešujícího aktivity Hello bank! na poli společenské odpovědnosti a udržitelného rozvoje, tak banka celkovou sumou 2 113 000 Kč podpořila výsadbu stromů, obhospodařování půdy, důstojný život seniorů, zrakově postižené i rehabilitace ve virtuální realitě. 

Hello EKO půjčka s výhodným úrokem

Cílem Hello bank! je vytvořit širokou nabídku finančních produktů, které budou pro klienty dostupné a otevřou jim cestu k udržitelnější spotřebě, bydlení nebo mobilitě.  První vlaštovkou je Hello EKO půjčka, díky které mohou klienti se zvýhodněným garantovaným úrokem 3,5 % ročně financovat ekologičtější bydlení a také hospodaření s dešťovou vodou. Na obojí lze navíc čerpat i státní dotace. Bankéři proto zájemcům poskytnou i poradenství v oblasti získání dotace, k níž by tak cesta měla být ještě snazší. Hello EKO půjčku lze nově využít i pro výhodnější nákup elektromobilu. 

Velké drobnosti v každodenním životě

Cesta k udržitelné budoucnosti začíná u každého z nás a i to si Hello bank! vzala k srdci. Malými krůčky směřuje k tomu, aby ze své činnosti zanechala co nejnižší uhlíkovou stopu a spotřebovala málo energií i papíru. Třeba tím, že přešla na využívání pouze recyklovaného papíru. A kde to jde, nahrazuje ho digitálním řešením – vloni tak ušetřila dalších 863 kg papíru. Postupně přechází na 100% zelenou energii a obměňuje vozový park za elektromobily. Do roku 2025 chce také navýšit současnou míru třídění odpadu z 60 % na 85 %.


V TOMTO ČLÁNKU JSTE SE DOČETLI:

  • Co se za poslední dobu v bance událo?
  • Jakým způsobem aktivně přispívá k udržitelné budoucnosti
  • O spořícím účtu Hello bank
  • Jak funguje Hello EKO půjčka
  • Jaká je cesta Hello bank k udržitelné budoucnosti
Další článek