Skip to main content
Domovská stránka » Budoucnost průmyslu a výroby » TESLA GROUP: NAŠE VIZE DO BUDOUCNA
ADVERTORIAL

Tesla Group je vertikálně integrovaná energeticko-technologická společnost, která dodává plug-and-operate modulární bateriové systémy pro ukládání energie (BESS). Jejím cílem je podporovat udržitelnou energii prostřednictvím inovativních konceptů.

Dušan Lichardus

CEO TESLA Group

Produkty a řešení společnosti TESLA Group napomáhají rozvoji obnovitelných zdrojů energie, podporují decentralizaci výroby energie a snižují závislost na centralizovaných distribučních systémech a zároveň pomáhají ke stabilizaci energetické sítě. Společnost podporuje globální iniciativy s nulovými emisemi a pomáhá energetickému průmyslu při dosahování cílů uhlíkové neutrality.

Domovským výrobním závodem TESLA je Liptovský Hrádok založený v roce 1950. Vzhledem k očekávané rostoucí poptávce aktuálně pracujeme na vybudování automatizovaného výrobního závodu v Braile v Rumunsku, který bude založen na konceptu „Cell to BESS“. Spuštění provozu je naplánováno na rok 2025.

Jsou to především modulární bateriové systémy založené na sériové výrobě s nezaměnitelným designem a řešeními, která zkracují dobu výstavby. Hlavní přidanou hodnotou je, že naše řešení není jen na úrovni technologie, ale zahrnuje i sofistikovaný řídicí systém na bázi A. I. – AMOS, který klientovi dokáže zajistit maximum výhod.

Nabízíme široké spektrum aplikací pro různé uživatele, pro vlastníky OZE, podniky s výraznými energetickými náklady, poskytovatele energetických služeb či výrobce elektrických vozidel.

Zdroj: archiv TESLA Group

Bateriové systémy mohou skladovat přebytečnou elektřinu vyrobenou v obdobích nízké poptávky či vysoké výroby energie z obnovitelných zdrojů, a využívat ji tak v době, kdy je poptávka vysoká nebo když je výroba energie z obnovitelných zdrojů nízká. Bateriové systémy tedy navíc kompenzují i ​​neproduktivnost výroby z těchto zdrojů.

Určitě se jedná zejména o úsporu nákladů na elektrickou energii, energetickou nezávislost, podporu sítě a samozřejmě vliv na životní prostředí.

Nabízíme základní služby spojené s dodávkou, instalací a servisem. Navíc však pomáháme klientovi zorientovat se, v čem může bateriový systém pomoci, dále pomáháme nadimenzovat vhodný systém a díky našemu systému AMOS i zajistit maximalizaci benefitů po celou dobu životnosti bateriového systému.


Next article