Skip to main content
Domovská stránka » Cirkulární ekonomika » BEZDÝMNÁ ZAŘÍZENÍ ANI JEJICH NÁPLNĚ NEPATŘÍ DO BĚŽNÉHO ODPADU
ADVERTORIAL

Zájem o bezdýmné alternativy mezi dospělými kuřáky, kteří by jinak pokračovali v kouření cigaret, nadále významně roste. Philip Morris usiluje o to, aby dopady těchto produktů na životní prostředí byly co nejnižší, a proto zavedla své cirkulární programy. V Česku a na Slovensku nově nabízí i repasovaná elektrozařízení IQOS ILUMA Refreshed, která splňují kritéria nejvyšší kvality.

Nabídka repasovaných elektrozařízení je dalším dílkem v mozaice aktivit společnosti v oblasti udržitelnosti. Firma tak dbá nejen na dopady samotné výroby produktů na životní prostředí, ale také na to, co se s nimi děje po skončení jejich životnosti. „Řada IQOS ILUMA Refreshed je repasovaným dříve použitým zařízením, které uživatel vrátil na jedno z necelé stovky sběrných míst,“ říká Roman Grametbauer, manažer pro udržitelnost Philip Morris ČR.

Všechna zařízení, která nám zákazníci přinesou, pečlivě zkontrolujeme a roztřídíme v recyklačním centru. Ta neopravitelná jsou rozebrána a následně recyklována. Zařízení, jež jsou vhodná k obnově či opravě, využijeme v souladu s přísnými normami pro kvalitu a bezpečnost k repasování a následnému prodeji. Od pouhého zpětného odběru elektrozařízení pro recyklaci se tak nyní posouváme k novému modelu, který je zaměřen i na opětovné použití našich výrobků,“ dodává Grametbauer.

Zdroj: archiv PMI

Program obnovy elektrozařízení je součástí projektu CIRCLE. U přístrojů vhodných k opětovnému použití dochází například k výměně vadných dílů nebo k výměně baterie, pokud má sníženou kapacitu. Celé zařízení se vyčistí, dezinfikuje a vyleští. Poté je u něj také provedena aktualizace firmwaru. Repasovaný výrobek se označí samolepkou „Refreshed“ a následně jde do prodeje za zvýhodněnou cenu. Stejně jako všechny ostatní bezdýmné produkty je i tento určen výhradně dospělým uživatelům, kteří by jinak pokračovali v kouření.

Stejně jako všechny ostatní bezdýmné produkty jsou i repasovaná zařízení určena výhradně dospělým uživatelům, kteří by jinak pokračovali v kouření.

V Česku a na Slovensku společnost Philip Morris nabízí zmíněné programy nejen pro sběr a využití elektronických zařízení, ale i pro jejich náplně. Ty mohou již od roku 2022 uživatelé sbírat a odevzdávat do sběrných boxů, které jsou umístěny ve všech prodejnách IQOS. Na Slovensku firma spolupracuje se společností EcoButt, jež vysbírané bezdýmné náplně zpracovává na pelety. Ty jsou poté využívány jako pojivo pro asfaltové směsi. První cesta na světě s příměsí tohoto recyklátu vznikla v Žiaru nad Hronom.

Next article