Domovská stránka » Diverzita » NEWTON UNIVERSITY: DIVERZITA JE PRO NÁS NAPROSTO PŘIROZENÁ
ADVERTORIAL

Politoložka, sociální vědkyně a prorektorka NEWTON University působící také na University of Oxford Anna Plechatá Krausová, PhD., považuje univerzitní vzdělávání obecně za zásadní pro rozvoj kritického myšlení. Jaká specifika přináší studium právě na NEWTON University?

ANNA PLECHATÁ KRAUSOVÁ, PhD.

Prorektorka pro zahraniční vztahy NEWTON University,
Political and Social Scientist

Univerzitní vzdělávání má ve společnosti nezastupitelnou roli. Co je pro vás jeho největší přidanou hodnotou? V čem je specifické studium na NEWTON University?

Studium na univerzitě je zásadní pro rozvoj kritického myšlení a kulturního záběru. NEWTON vznikl z potřeby praktického vzdělávání. Na tom si zakládáme jak v našich bakalářských a magisterských programech, tak v profesním vzdělávání. Naši studenti absolvují stáže u prestižních mezinárodních společností, jako je IBM nebo Nestlé. Současně víme, jak je v rozvoji akademického prostředí důležité, aby reagovalo na současnou potřebu globálního a inkluzivního vzdělávání. 

Jaké obory jsou u vás nejpopulárnější a v jakých vidíte největší potenciál?

Nabízíme obory, které reagují na poptávku na trhu práce. Chceme, aby studenti byli konkurenceschopní a jsem ráda, že se nám to daří – 75 % studentů najde práci v oboru už při studiu. Zároveň se soustředíme na rozvoj výuky v angličtině. Anglicky vyučovaný bakalářský program Global Business and Management přitahuje studenty z celého světa a nabízí multikulturní prostředí. Individuální mentoring pak podporuje plnou integraci mezi českými a zahraničními studenty.

Newton Businees Summit 35, FOTO: Newton University

Proč byste se měli přihlásit na NEWTON University? Zjistěte ZDE

Jaký je na NEWTON University poměr mužů a žen?

Téměř rovnoměrný. Ženy tvoří 49 % studentů. Je to pro nás signál, že se dívky nebojí jít do byznysu. Všechny naše studenty motivujeme k odvaze prosadit se a jsem ráda, že jsou velmi ambiciózní a nároční. Mnoho studentek z NEWTONu má úspěšný byznys nebo pracuje v prestižních firmách.

Jsme moderní svobodná instituce, která prioritizuje respekt ke svým studentům a zaměstnancům bez rozdílu. I proto jsme sestavili koordinační tým pro diverzitu a inkluzi. Všem pedagogům i zaměstnancům nabízíme flexibilní možnost práce a v top managementu je u nás stejně žen jako mužů.

Dny otevřených dveří najdete ZDE

Jaký je váš postoj k etnické nebo věkové diverzitě mezi studenty?

Vzhledem k tomu, že v programu Global Business and Management studují studenti z celého světa, je pro nás etnická diverzita naprosto přirozená. Stejně tak věková – nabízíme profesní vzdělávání i lidem z praxe na juniorních i seniorních pozicích.

Videoprohlídka NEWTONu ZDE

Nabízíte svým studentům stáže nebo pomoc při hledání zaměstnání?

Významnou roli při hledání zaměstnání hraje kariérní centrum, které poskytuje individuální konzultace a pořádá edukativní workshopy. Realizovalo také výzkum o tom, co od zaměstnání generace Z očekává, což nám pomáhá pochopit jejich potřeby a přání. Během studia pak studentům umožňujeme práci díky flexibilnímu rozvrhu. Každý student musí splnit 480 hodin praxe, aby mohl jít ke státnicím. Mají díky tomu vyšší nástupní platy a náskok před konkurencí. Jsme hrdí na to, jakého uplatnění na trhu práce dosahují.

Další článek