Skip to main content
Domovská stránka » Diverzita » NIKOL TROJANOVÁ: NIKDO BY NEMĚL BÝT DISKRIMINOVANÝ
 • Diverzita

  NIKOL TROJANOVÁ: NIKDO BY NEMĚL BÝT DISKRIMINOVANÝ

  FOTO: archiv Nikol Trojanová

  Influencerka Nikol Trojanová, známá také z reality show Hotel Paradise, si s námi povídala o důležitosti odpočinku, životní rovnováze i o stejných příležitostech pro všechny bez rozdílu. Co si myslí o kvótách v zaměstnání?

  NIKOL TROJANOVÁ

  influencerka

  Jak důležité je podle vás nalezení rovnováhy mezi časem pro sebe a pro ostatní?

  Je to určitě hodně důležité, protože člověk by se měl věnovat sám sobě, ale nezapomínat přitom na svoje blízké, kamarády. Pokud jste ale někdo, kdo pracuje od devíti do pěti, například v kanceláři, pak si chcete jít zacvičit nebo zaběhat, večer už jen padnete doma na gauč. A o víkendu si chcete odpočinout, mít čas pro sebe, „vypnout“ u filmu, zůstat celý den v pyžamu nebo si jít vyčistit hlavu sám do přírody.

  Není možné najít si čas na všechno. Je důležité mít kolem sebe podobně nastavené lidi, kteří tohle chápou nebo to mají stejně. A pochopí, že se uvidíte třeba jednou za měsíc. Musím říct, že každým rokem mi čas utíká rychleji a rychleji, a i takové čtyři týdny se mi zdají jako krátká doba na to zvládnout všechny aktivity, které bych si přála.

  Myslím, že je důležité se obklopovat podobně smýšlejícími lidmi a nestresovat se. Říci si, že nemůžu stihnout všechno a být všude, a přestat se za vším honit. I já jsem na chvilku v životě podlehla tomu, že musím být všude a vše stihnout a pak jsem po roce padla únavou a téměř vyhořením. Takže se snažím najít ideální rovnováhu mezi vším a postupně se to také učím. 

  Jak si nejlépe odpočinete a co vás baví?

  Už od školy jsem velký filmový a seriálový fanoušek. Ještě pře Netflixem a dalšími streamovacími službami jsem hltala různé online stránky. S tím souvisí i psaní recenzí, chození do kina a sledování novinek. Filmový svět je fajn v tom, že člověk opravdu vypne hlavu a chvilku se přenese někam jinam a do pocitů někoho jiného. To mě na tom baví asi nejvíc.

  Také si odpočinu na páse ve fitku nebo na procházce s naším pejskem Chlebíčkem. A největší odpočinek je pro mě rozhodně cestování. Když můžu přehodit myšlenky na delší dobu a užívat si cizí země, dobré jídlo a sbírat zážitky. S tím souvisí i fotografování, protože na cestách mě potkáte jen s foťákem v ruce.

  Je pro vás důležité, aby byla společnost otevřená k rozdílnosti a individualitě každého člověka?

  Určitě by měl mít každý stejné příležitosti a neměl by být diskriminovaný. Jen se trošku bojím té opačné diskriminace, která může celým přístupem společnosti vzniknout. Když totiž ve firmě nebo třeba filmovém průmyslu zavedou kvóty, vezmou rovnou příležitost všem. Musí tam totiž obsadit nebo přijmout takového a makového člověka a někoho, kdy by se na tu pozici hodil víc, tím pádem diskriminují. Takže si říkám, abychom to „nepřehnali“. Třeba jsou to ale zbytečné obavy. Jsem určitě pro rovné příležitosti pro všechny lidi a je mi líto, pokud se někdo cítí rozdílný a má pocit, že nikam nezapadá. 

  FOTO: archiv Nikol Trojanová

  Máte stanovaný nějaký cíl, kterého byste chtěla dosáhnout?

  Být šťastná a zdravá. Ideálně objevovat další místa na mapě při cestování, když se bude dařit. Ráda bych v dohledné době navštívila Japonsko a poznala jeho kulturu.

  Co byste poradila mladým lidem, kteří ještě moc nevědí, kam se v životě vydat?

  Dělejte to, co vás baví a zkuste to spojit se studiem či prací. Žijeme ve světě neomezených možností a poptávka existuje skoro na všechno. Nebo se tomu minimálně věnujte ve svém volném čase a nezapomínejte si dělat radost a starat se o sebe a své duševní zdraví. 

  Next article