Skip to main content
Domovská stránka » Diverzita » TVRZENÍ, ŽE ŽENY K TECHNICE NEPATŘÍ ZAČÍNÁ BÝT PASÉ
ADVERTORIAL

Ženy mají pro budování kariéry jiné výchozí pozice a postavení než muži, zvláště v technických oborech. Společnost ZF se ale tyto rozdíly snaží stírat a nastavit všem rovné příležitosti.


Čím se zabýváme?

Společnost ZF je jedním z lídrů v oblasti technologií a inovací v automobilovém průmyslu. Přesto, že se na první pohled může toto odvětví jevit jako převážně mužské, máme tu i velké zastoupení žen – ve výrobě, inženýrských i administrativních pozicích.

U nás jsou ženy vítány

Prosadit se není lehké. A proto si myslíme, že téma žen na vedoucích pozicích nebo obecně žen v managementu je důležité správným způsobem komunikovat. Na pohovorech se ženy stále často setkávají s nevhodnými otázkami týkajícími se mateřství a rodičovství, zatímco mužům se takové otázky obvykle nekladou.

V ZF se snažíme na volné pozice v čistě mužském týmu hledat ženy. Tato žádost často přichází přímo od členů mužského týmu. Rozšíření týmu o ženy má vždy pozitivní vliv na atmosféru a dynamiku. Vytváří vyváženější složení týmu a přináší výrazné zlepšení atmosféry.

Jaká je práce v ZF? Nahlédněte ZDE

Podpora žen v technice

V ZF dlouhodobě podporujeme ženy v oblasti techniky a ICT technologií. Motivujeme je k překonávání jejich obav v oblasti techniky a k uvědomění si, že mají stejné možnosti jako muži a že se mohou v těchto oblastech plně prosadit. Snažíme se jít ženám vstříc a tím je ZF výjimečné. Dává příležitost i těm, kteří nemají vystudovaný technicky zaměřený obor. Otvíráme svět těm, kteří do světa automotive chtějí teprve vstoupit.

Podporujeme jejich vzdělávání a kariérní růst. Například pořádáme IT kurzy s Czechitas, které mentorují i naši zaměstnanci. Nabízíme mimo jiné také zkrácené úvazky, flexibilní pracovní dobu a home-office. Díky tomu si mohou ženy s dětmi dobře nastavit work-life balance.

Pracovní příležitosti pro studenty a absolventy ZDE

Výroba

ZF má v České republice velké výrobní závody a ani tam se na ženy nezapomíná. Práce zde není lehká, ale snažíme se přizpůsobovat prostředí tak, aby bylo pro ženy přívětivé. Mnoho našich strojů automatizujeme, aby těžká břemena nemusely zvedat ženy, ale zároveň mohly být součástí ZF rodiny.

Důležité je také zmínit, že v ZF máme zaměstnance, kteří se z výrobních pozic dostali až na manažerské pozice. V ZF vytváříme otevřené prostředí pro všechny. Bereme v úvahu a podporujeme různé názory, myšlenky, lidi. Firemní kultura, na které si zakládáme, přispívá ke společnému úspěchu a budování přátelské komunity v celém ZF.

Myslíme na všechny

Pro zaměstnance ale i pro širokou veřejnost pořádáme v ZF každoročně mnoho aktivit. Jednou z nich jsou například Dny otevřených dveřích v různých pobočkách ZF po celé České republice. V letošním roce jsme v ZF Engineering v Plzni poprvé uspořádali Girls Day, který se zaměřuje na propagaci a podporu žen v oblasti techniky, ICT technologií a dalších příbuzných oborů.

ŠÁRKA VALENTOVÁ

HR Country Manager

ZF Automotive Czech s.r.o., Jablonec nad Nisou

VENDULA LINKOVÁ

HR Manager

Corporate Research & Development Plzeň, ZF Engineering Plzeň s.r.o.

Next article