Domovská stránka » Ekologické Česko » JAK DOCÍLIT DOKONALE ČISTÉ DOMÁCNOSTI A ZÁROVEŇ NEŠKODIT PLANETĚ?
ADVERTORIAL

Jak přispět k ochraně životního prostředí, žít ekologicky a postarat se o to, aby byla vaše domácnost dokonale čistá bez použití chemie? Odpověď na tuto otázku zná společnost, která představila iniciativu, jejímž cílem je hledat nová, udržitelná řešení v oblasti ochrany životního prostředí a zachování zdrojů.

ANNA STOKLASOVÁ

Junior Brand Manager

Přípravky s obsahem aktivních látek rostlinného původu

Značka Frosch na přírodu nemyslí jen 100% recyklovatelnými obaly, ale již při samotné výrobě produktů, která je založena na principech cirkulární ekonomiky. Ekologické principy zohledňuje při výběru surovin, volbě dodavatelů i práci s energiemi. Zároveň dokazuje, že jsou její produkty s obsahem přírodních složek, například v podobě octa, citronu, levandule nebo jedlé sody, stejně účinné jako jiné výrobky založené na chemickém složení.

Jaké produkty najdete v sortimentu značky Frosch?

Univerzální i speciální přírodní čističe, prací prostředky, produkty na mytí nádobí a další ekologickou drogerii, se kterou se můžete seznámit na nových webových stránkách frosch-eko.cz.

„Frosch soustřeďuje svou pozornost na snášenlivost produktů s pokožkou a jen velmi šetrně používá konzervační látky a parfémované složky. Všechny receptury jsou dermatologicky testovány,“ přibližuje produkty Jiří Krechler – marketingový ředitel značky Frosch. O tom, že se značka Frosch chová zodpovědně a ekologicky, svědčí i řada prestižních ocenění a certifikátů včetně jedné z nejnáročnějších ekologických certifikací EMAS.

Žádný nový obalový odpad

Věděli jste, že se podle statistik z roku 2022 celosvětově každoročně vyprodukuje přibližně 400 milionů tun plastového odpadu? Důležité je také říci, že se plastové lahve a obaly rozkládají až 450 let. Většina plastového odpadu končí na skládkách, kde se spaluje, což nevyhnutelně vede ke znečištění životního prostředí. Způsobem, jak tomuto průběhu předejít, je lepší zacházení s plasty.

Každý z nás ví, že je dobré třídit plasty, ale je také důležité, jak s tímto odpadem firmy následně nakládají. I když je tento proces nákladnější a mnoho konvenčních značek se využití recyklátu brání, značka Frosch se rozhodla vyrábět svoje obaly pouze ze 100 % recyklátu, aby nevznikal žádný nový plastový odpad.

Navíc se zavázala, že do roku 2025 bude veškeré své produkty prodávat výhradně v obalech z jednotného druhu plastu, což umožňuje celý obal recyklovat. Pro usnadnění recyklace také používá na svých etiketách ekologické tiskařské barvy i lepidla a vymyslela speciální obaly na náhradní náplně, které byly oceněné jako nejlepší ekologický design v Německu za rok 2021.


O ZNAČCE FROSCH

  • Německá značka je ekologickým průkopníkem již od roku 1986.
  • Značka využívá přírodní ingredience, které jsou velmi účinné.
  • Výrobky jsou veganské a nejsou testované na zvířatech.
  • Výrobky neobsahují škodlivé látky (fosfáty, boráty, formaldehydy apod.).
Další článek