Domovská stránka » ESG Leaders » CRA JSOU PŘIPRAVENY NA BUDOUCNOST
ADVERTORIAL

České Radiokomunikace (CRA) se staly průkopníkem v oblasti technologických inovací a udržitelnosti ve svém odvětví. Od testování 5G vysílání po budování energeticky efektivních datových center a podporu společenských hodnot – CRA jsou připraveni na budoucnost.


Technologie 5G pro mobilní televizní signál

CRA neustále inovuje a hledá nové a efektivní možnosti šíření televizního a rozhlasového vysílání. Testování technologie 5G vysílání je jedním z těchto kroků. 5G pozemní digitální televizní vysílání by umožnilo divákům sledovat televizi přímo na svých mobilních telefonech, což je energeticky efektivnější a šetrnější způsob příjmu signálu než v případě klasického mobilního příjmu.

Energie z obnovitelných zdrojů

CRA také usiluje o snížení svých energetických nákladů a zároveň se snaží zvýšit svůj podíl energie z obnovitelných zdrojů. Přechod na efektivní technologii digitálního vysílání DVB-T2 významně snížil energetické náklady na distribuci mediálního obsahu. Společnost je nyní na 46 procentech využívání obnovitelné energie a má za cíl dosáhnout 100 procent obnovitelnosti do roku 2025. Tento cíl bude dosažen nákupem zelené energie a instalací solárních panelů.

Energeticky efektivní datová centra

Datová centra jsou klíčovým prvkem pro poskytování služeb CRA, a proto se zaměřují na jejich energetickou efektivitu. Odstraněním zastaralých technologií s vysokou spotřebou energie se uvolnila místa pro nová datová centra, která jsou moderní a energeticky efektivní. Zbraslavské datové centrum, které bude největší v celé střední Evropě, bude celé vybudované již podle nejpřísnějších ekologických i bezpečnostních norem.

Pozemní vysílání pro udržitelnou a bezpečnou volbu

Pozemní digitální televizní vysílání je energeticky efektivnější a odolnější než mobilní nebo internetové vysílání. Pozemní vysílání spotřebovává méně energie, jeho kvalita je stabilní a nevypadává, pokud se připojí větší množství diváků naráz a zároveň je méně náchylné ke kybernetickým útokům.

Odpovědnost a podpora společenských hodnot

Kromě technologických inovací CRA aktivně podporuje společenské hodnoty a ekologii. Po ruském útoku na Ukrajinu poskytla celoplošné vysílání ukrajinského rozhlasu a televize, aby podpořila komunitu. Dále podporuje studentskou komunitu prostřednictvím hackatonů a Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu, která pomáhá osobnímu rozvoji mladých lidí. CRA jsou připraveni na budoucnost s důrazem na technologii, udržitelnost a společenskou odpovědnost.

CRA jedou na zelené vlně – ESG report

Další článek