Skip to main content
Domovská stránka » ESG Leaders » JAK AURES HOLDINGS PODPORUJE ELEKTROMOBILITU?  
ADVERTORIAL

Evropský parlament schválil dlouho diskutovaný zákaz prodeje automobilů se spalovacím motorem. Tento zákaz, který se dotkne většiny výrobců aut. Na přechod směrem k bezemisní mobilitě se tak už dnes připravuje řada firem, včetně skupiny AURES Holdings – s 90 tisíci zobchodovaných vozů ročně největšího prodejce ojetých vozů ve střední Evropě.

KAROLÍNA TOPOLOVÁ

generální ředitelka a předsedkyně představenstva spol. AURES Holdings

Zájem o elektromobily v sektoru ojetých vozů stoupá

I když by se dalo říci, že je v současné době trh s ojetými elektromobily stále na začátku, tak se očekává, že v roce 2024 dojde k citelnému nárůstu množství elektroaut a alternativní pohony budou neustále zvyšovat svůj tržní podíl.

Vzhledem k tomuto trendu plánuje skupina AURES Holdings tento segment sekundárního trhu rozvíjet i v následujících letech. Už dnes má ve své nabídce okolo 500 hybridních a bateriových vozů, což představuje zhruba 5 % z celkové nabídky ojetých automobilů a v ČR disponuje nejširším vozovým parkem dobře zajetých elektromobilů a hybridů. V letošním roce skupina usiluje o to, aby elektromobily činily z celkového počtu prodaných vozů 0,5 % a hybridy dokonce 6 %.

Strategie pro elektromobilitu

Kromě toho, že v letošním roce plánuje ještě rozšířit svou nabídku ojetých hybridů a elektromobilů, má v plánu investovat do nabíjecí infrastruktury více než 3 miliony korun. Součástí její komplexní strategie, kterou bude realizovat specializovaný tým, je také do roku 2025 uzpůsobit všechny pobočky pro prodej různých typů bateriových vozů včetně doplňkových produktů a služeb.

Diagnostika baterie

Již v současné době má k dispozici univerzální diagnostické řešení, jež umožňuje objektivně zhodnotit stav zdraví baterie (SoH) u vykupovaných bateriových vozů a neustále školí zaměstnance tak, aby zákazníkům poskytli relevantní informace.

Elektrická vozidla na pronájem

Skupina AURES Holdings pociťuje rostoucí zájem o elektromobily a hybridy i v oblasti krátkodobých a střednědobých pronájmů, na které se specializuje společnost Mototechna Drive, jež je součástí skupiny. Na tento zájem reagovala rozšířením portfolia elektrických vozidel. Ta dnes tvoří okolo 20 % celkové nabídky a největší poptávka je stabilně po vozech značky Tesla.

Snižování uhlíkové stopy a zavádění fotovoltaiky

Zvyšující se podíl elektrických vozidel ve flotile skupiny AURES Holdings jde ruku v ruce se stanoveným cílem snížit emise výfukových plynů u prodaných vozů do roku 2025 o 40 % ve srovnání s rokem 2018. A vyhlídky na splnění tohoto cíle jsou více než nadějné, již nyní totiž skupina AURES Holdings dosáhla snížení emisí o 21 %.

Ve firemní flotile 1 400 aut dnes jezdí 192 vozů, které jsou buď plně elektrické, nebo hybridní. Cíl snižování uhlíkové stopy je nedílně spojený i s plánem rozvoje fotovoltaiky.


O skupině AURES Holdings

  • Je provozovatelem sítí AAA Auto, Mototechna, Auto Diskont a Driverama s celkem téměř 60ti pobočkami.
  • V loňském roce zobchodovala téměř 90 000 automobilů a její obrat přesáhl miliardu Eur.
  • V oblasti elektromobility má dlouhou tradici a bohaté zkušenosti – první dobíjecí stanici zprovoznila už v roce 2012.
  • V rámci skupinové strategie si dala za cíl, mít do roku 2025 alespoň 40 % firemních vozů hybridních nebo plně elektrických.
Next article