Domovská stránka » ESG Leaders » KAŽDÝ PROJEKT POTŘEBUJE PEVNÉ ZÁKLADY
ADVERTORIAL

Společnost HORNBACH si zakládá na firemní kultuře, která podporuje kariérní růst svých zaměstnanců bez ohledu na gender. Zásadním tématem je pro ni také udržitelnost. Jak se tyto principy firemní kultury projevují v praxi?

Ing. LADA ŠMOLKOVÁ

finanční ředitelka a jednatelka HORNBACHu

Dbáme na to, aby pozici zastával vždy ten nejvhodnější a nejschopnější kandidát. Pohlaví není určující.

Jste žena na vedoucí pozici společnosti podnikající v oboru, kterému obecně spíše dominují muži. Jaká byla vaše cesta do vedení HORNBACHu?

V HORNBACHu pracuji od roku 2010 na pozici finanční ředitelky, ale nastupovala jsem mnohem dřív, a to jako účetní, pak jsem se dostala na pozici vedoucí finanční účtárny. Nyní tedy pracuji jako finanční ředitelka HORNBACHu pro region CZ i SK.

Je ve vaší společnosti standardem, že zde ženy pracují na vedoucích pozicích?

Dbáme na to, aby pozici zastával vždy ten nejvhodnější a nejschopnější kandidát. Pohlaví není určující.

Volná místa v HORNBACHu najdete ZDE

Jaký má HORNBACH vztah k udržitelnosti?

Jedná se o zásadní téma. Nejen kvůli očekávání našich zákazníků, ale sami vidíme potřebu být zodpovědní k prostředí, ve kterém žijeme, a chovat se fér k našim zaměstnancům. Například v roce 2015 jsme ze sortimentu vyřadili produkty obsahující glyfosát a s ohledem na zvířata jsme se v roce 2020 rozhodli z naší nabídky vyřadit i zábavní pyrotechniku.

Do jakých dalších ekologických a úsporných opatření investujete?

Naše prodejny jsme vybavili LED osvětlením a průběžně na ně instalujeme solární panely. Hledáme cesty jak hospodařit s vodou, klademe důraz na třídění odpadů a podobně.

Snažíte se své zákazníky motivovat k šetrnému a udržitelnému chování k životnímu prostředí?

Jistě. Naše prodejny slouží jako sběrné místo pro elektroodpad, zároveň v rámci sortimentu nabízíme produkty, které mohou zákazníkům pomoci lépe hospodařit s energiemi, chovat se šetrně a ekologicky.

Další článek