Domovská stránka » ESG Leaders » MODŘANSKÝ CUKROVAR: PRVNÍ MODROZELENÁ ČTVRŤ
ADVERTORIAL

Skanska spustila prodej nových bytů na Praze 12. Jedná se o druhou etapu rezidenční čtvrti Modřanský cukrovar, který se má stát novou dominantou Modřan. Mimořádný standard charakterizuje především modrozelená infrastruktura a hospodárné bydlení zaměřené na udržitelnost, inovace a dobré sousedské vztahy.

LUKÁŠ MADĚRA

ředitel prodeje a zákaznické péče Skanska Residentia

Skanska spustila prodej nových bytů na Praze 12. Jedná se o druhou etapu rezidenční čtvrti Modřanský cukrovar, který se má stát novou dominantou Modřan. Mimořádný standard charakterizuje především modrozelená infrastruktura a hospodárné bydlení zaměřené na udržitelnost, inovace a dobré sousedské vztahy. V rámci energetiky půjde o bydlení blížící se pasivnímu standardu, a kromě fototermiky tu díky nové legislativě pracují i s výrazným využitím fotovoltaiky. Zaměřují se ale také na recyklaci vody a materiálů, které budou k vidění i v rámci veřejných prostranství.

Energetická hospodárnost patří k zásadním tématům dneška. Jakou „výbavou“ v tomto ohledu disponujete?

Modřanský cukrovar je opravdu premiantem z pohledu hospodaření se základními zdroji, jako jsou energie, voda a materiál. V rámci energetiky půjde o bydlení v nejvyšší kategorii energetické náročnosti PENB – A a tepelný komfort zajistí kvalitní obálka domu s trojskly, 93 fotovoltaických panelů, které uspoří energii ve všech domácnostech, ale také ve společných prostorách. Spotřebu plynu na předehřev teplé užitkové vody zase sníží 63 fototermických panelů a nově také rekuperace odpadního tepla z recyklované, tzv. šedé vody. Přehřívání bytu budou bránit exteriérové žaluzie a čerstvý vzduch zajistí rekuperace, která současně šetří až 80 % tepelných ztrát větráním.

Můžete nám popsat standard modřanských bytů?

Novinkou je také tzv. odchodové tlačítko, které pomáhá šetřit spotřebu energií, když nikdo není doma.

Zachováváme nadstandardní kvalitu zdravých a udržitelných materiálů s certifikáty EPD, FSC a PEFC. V rámci interiérových standardů naleznou noví majitelé sérii slinutých keramických dlaždic LINKA návrháře Maxima Velčovského, podlahové topení, bezfalcové vyšší dveře, velká okna se sníženým parapetem, ale také bezpečnostní vstupní dveře, je toho opravdu hodně.

Vnímáte vyšší zájem také o doplňkové prvky chytré domácnosti?

Ano. V základu máme dálkové ovládání žaluzií a topení. Praktickým pomocníkem bude i chytrý videotelefon, který umožní otevírání vstupních dveří čipem, můžete si nastavit face ID a pokud přijede návštěva, je možné pro ni vytvořit přístupový QR kód. Novinkou je také tzv. odchodové tlačítko, které pomáhá šetřit spotřebu energií, když nikdo není doma.

Další článek