Skip to main content
Domovská stránka » ESG Leaders » SPOLEČNOST SILEKTRO: EXPERT V OBLASTI ZÁLOŽNÍCH ZDROJŮ UPS, MOTORGENERÁTORŮ A FOTOVOLTAICKÝCH ELEKTRÁREN
ADVERTORIAL

Jak spolu souvisí realizace první fotovoltaické elektrárny na střeše nádražní budovy u nás, zálohování technologie nejdelšího tunelu v Česku a dodávka záložního zdroje v Národním muzeu v rámci generální rekonstrukce? Velmi úzce. Tyto zmíněné a více než tisíc dalších úspěšných projektů má totiž na svědomí jediná společnost, a sice česká společnost Silektro, jež na evropském trhu působí už od roku 1993.

Ing. PAVEL ČAPEK, Ph.D.

jednatel společnosti, Silektro s.r.o.

Tři klíčové produkty společnosti Silektro

Mezi klíčové produkty společnosti Silektro patří fotovoltaické elektrárny, záložní zdroje UPS a motorgenerátory. Tyto produkty je možné vzájemně kombinovat, a docílit tak celkové koncepce pro výrobní a komerční společnosti a také společnosti z dalších odvětví.

„Spolehlivost dodávek elektrické energie je naší prioritou. Věnujeme tomu největší péči a úsilí tak, abychom vždy překonali očekávání našich zákazníků,“ popisuje jednatel společnosti Silektro Ing. Pavel Čapek, Ph.D. Pojďme si blíže klíčové produkty společnosti Silektro představit.

Fotovoltaické elektrárny – výroba obnovitelné energie

Fotovoltaické elektrárny jsou dnes jednou z možností, jak zvýšit nezávislost na centrální elektrické síti. Kromě toho díky využití obnovitelných zdrojů umožňují snížit emise CO2 a dávají společnostem možnost přidat se k firmám, jež myslí na udržitelnost a ekologii.

Realizaci fotovoltaických elektráren se společnost Silektro věnuje už od roku 1998 a nabízí širokou škálu řešení od realizace na střechy výrobních hal až po instalaci na rodinné domy.

Záložní zdroje UPS – ukládání elektrické energie a záložní zdroj

Záložní zdroje UPS jsou zárukou nepřerušitelné a stabilní dodávky elektrické energie. V kombinaci z fotovoltaickými elektrárnami je možné obnovitelnou energii také ukládat pro pozdější využití. Společnost Silektro dodává záložní zdroje UPS tak, aby vyhovovaly požadavkům konkrétních společností, a to včetně nejnáročnějších průmyslových aplikací.

Motorgenerátory – ochrana elektrické sítě v rámci výroby obnovitelné energie

Silektro také nabízí bohatou nabídku vysoce spolehlivých dieselových motorgenerátorů do 3 500 kVA, jež splňují požadavky na zálohování i nejnáročnějších zákazníků.

Dieselové motorgenerátory pomáhají v rámci podpůrných služeb chránit výkyvy elektrické přenosové soustavy a předcházejí tak výpadkům elektrické energie, které by mohly vést k významným finančním ztrátám. Podpůrné služby a záložní napájení je proto důležitou součástí každé elektrické soustavy.


Silektro slaví 30 let od založení společnosti

Společnost Silektro byla založená již v roce 1993, v současné době tedy na trhu působí již 30 let. Už v samotných počátcích svého vzniku patřila mezi průkopníky řešení problematiky poruch v napájecích sítích. V této době se specializovala zejména na ochranu proti přepětí. Společnost se v průběhu let neustále vyvíjela a rostla a spolu s ní se zvětšovalo i portfolio a produkty, které nabízí. V současné době je jejím hlavním předmětem činnosti návrh řešení, dodávky, realizace a komplexní servis v oblasti záložních zdrojů UPS, motorgenerátorů a fotovoltaických elektráren.

Poptejte nás

Zašlete nám Vaše požadavky a my Vám nabídku na míru.
Naši specialisté se s Vámi spojí a proberou i další možnosti řešení.

Next article