Domovská stránka » FinTech » JSME KORPORÁT, ALE CÍTÍM SE TU JAKO V RODINNÉ FIRMĚ
ADVERTORIAL

V byznysu se pohybuje téměř 30 let a kromě České republiky působil i v zahraničí. Práci svých snů ale nakonec našel v Praze. „Deutsche Börse Services je korporát, kde se ale cítím jako v rodinné firmě,“ říká generální manažer Martin Horčička. V současné době si klade za cíl přiblížit DBS širší veřejnosti.

MARTIN HORČIČKA

Generální manažer Deutsche Börse Services

Během své kariéry jste působil v řadě významných firem. Čím si vás získala Deutsche Börse Services?

Deutsche Börse Group je unikátní společnost. Působíme po celém světě a kromě burzy nabízíme řadu dalších služeb a produktů. V Praze sídlí divize Deutsche Börse Services, IT servisní organizace, která podporuje sesterské firmy po celém světě. Máme 65 týmů, v nichž pracují lidé více než 40 národností. Druhou takovou firmu v Česku nenajdete.

Jsme nadnárodní společnost, korporát, fungujeme ale jako rodinná firma s přátelskou atmosférou, což není běžné.

Jaká byla vaše cesta na pozici generálního manažera?

Původně jsem inženýr a začínal jsem v americké technologické společnosti, odkud jsem se přesunul do startupu jménem Oskar, kde jsme se s partou nadšenců snažili vybudovat protiváhu velkým operátorům. Pak následoval Vodafone a další velká jména: ING, Wüstenrot, NN… Když mě oslovila DBG, abych se stal generálním manažerem v Praze, neváhal jsem ani vteřinu.

Na co jste za dobu svého 3letého působení ve funkci nejvíce pyšný? 

Rozhodně jsem hrdý na to, jak jsme zvládli pandemii covid-19. Spravujeme a podporujeme množství důležitých provozů, například německá burza je součástí kritické infrastruktury státu, ze dne na den museli naši zaměstnanci pracovat z domova. Velká část našich kolegů jsou partneři a rodiče, museli zajišťovat vzdělávání svých dětí a vedle toho odvádět profesionální výkon. Zvládli to neuvěřitelně.

Čeho si na svých kolezích opravdu vážíte? 

Jsme nadnárodní společnost, korporát, fungujeme ale jako rodinná firma s přátelskou atmosférou, což není běžné. Našel jsem tu fajn, flexibilní a ochotné lidi, kteří si navzájem neváhají pomoci. Nikomu není zatěžko udělat i něco navíc, aby vše fungovalo.

Jakým výzvám momentálně jako společnost čelíte?

Jako firma neustále rosteme. Společně s naší pražskou sesterskou společností Clearstream Operations Prague jsme vyrostli na téměř 1 100 zaměstnanců. Proto jsme se rozhodli, že chceme být víc vidět. V Česku nás málokdo zná, zatímco třeba v Německu máme velké renomé. Je to způsobené i tím, že tady přímo nepodnikáme, ale pracujeme pro sesterské společnosti. Společně s nimi vytváříme silný finanční a technologický hub, v němž dokážeme kandidátům o zaměstnání nabídnout pestré spektrum týmů, produktů a služeb. To znamená, že se mohou posouvat a neustále rostou lidsky i odborně. Nezačnou se nudit a nemají moc důvodů odcházet. Navíc existuje i možnost pracovat na pobočkách v zahraničí.

Další článek