Domovská stránka » Inovativní podnikání » DIGITÁLNÍ TECHNOLOGIE ZNÁ KAŽDÝ. JAK JE ALE OPRAVDU EFEKTIVNĚ VYUŽÍT VE VAŠÍ FIRMĚ?
ADVERTORIAL

Technologický vývoj přináší řadu vylepšení pro naši kancelář. Podívejme se na několik úspěšných řešení pro pracovní spolupráci od společnosti RICOH.

ROMAN BALOUN

Marketing Manager
RICOH Czech Republic & RICOH Slovakia

Problém není faktura, smlouva ani doklad za parkování, ale práce s nimi

Faktury, smlouvy a doklady o nákupu jsou nejčastější dokumenty, které proudí každou organizací. Zaměstnávají desítky lidí, často vzdálených od svého tradičního místa v kanceláři, neboť dnes je kanceláří v podstatě jakékoliv místo na zemi s připojením k internetu.

Pokud chceme využít digitalizaci ke zjednodušení práce, musíme nejdříve zkrotit procesy, které se za ní skrývají. To zní sice jednoduše, ale začátky bývají komplikované. Věnujte se tedy především procesům a tomu, aby každý dokument vznikl digitálně a ve stejné formě s ním pracujte po celou dobu jeho životního cyklu.

Komunikace je základ, nástroje pro ni musí umět i hory přenášet

Žádanou oblastí audiovizuální komunikace pro collaboration – týmovou spolupráci jsou dnes tzv. hybridní schůzky, které kombinují klasickou jednací místnost s vybavením pro online přenos. Cílem je řešení, které zajistí připojení ke schůzce jediným kliknutím, stůl bez džungle kabelů a věrný přenos obrazu i zvuku, který odstraňuje bariéru vzdáleného účastníka a přináší stejný zážitek jako při osobním jednání. Naše řešení zahrnují analýzu, instalaci i následnou podporu a lze je pořídit s financováním již od několika stovek korun měsíčně. Jejich profesionální vzhled zvyšuje úroveň a atraktivitu pracovního prostředí společnosti pro zaměstnance i zákazníky.

Máte řešení? A mohl bych ho vidět?

Všechna uvedená řešení je samozřejmě ideální vidět v akci a probrat se specialisty na danou oblast jejich účinek ve vašem pracovním prostředí. Můžete prozkoumat také Digital Signage, který lze využít nejen pro reklamu a propagaci, ale také pro informace z oblasti HR, BOZP a ochrany zdraví. Díky jejich integraci mohou být sledovány výsledky výroby nebo třeba realizován samoobslužný prodej vstupenek.

Vše připojené k internetu navíc vytváří prostor pro kybernetické útoky. Jedním z velmi účinných řešení je náš bezagentový RansomCare, který dokáže zastavit pohromu. Budete překvapeni jak chytře, a přitom jednoduše, zvládne hlídat vaše data.

Pokud vás zajímá některá z uvedených oblastí, přijďte na naše RICOH OPEN DAYS v Praze 17.–19. 10. 2023, kde je možné vidět většinu řešení v reálném pracovním prostředí a potkat specialisty společnosti RICOH na všechna prezentovaná témata.  

Další článek
Domovská stránka » Inovativní podnikání » DIGITÁLNÍ TECHNOLOGIE ZNÁ KAŽDÝ. JAK JE ALE OPRAVDU EFEKTIVNĚ VYUŽÍT VE VAŠÍ FIRMĚ?
ADVERTORIAL

Pokud bychom měli jmenovat jedno město, které v mnoha aspektech své činnosti podporuje inovace, výzkum a vývoj, bylo by to Brno. To ostatně dokazuje skutečnost, že Brno každoročně z rozpočtu města vyčleňuje přes 100 milionů korun, které směřují do oblasti inovačního podnikání, rozvoje talentů a aplikovaného výzkumu. Jak vypadá inovativní přístup Brna v praxi?


Pro lepší život obyvatel Brna i jeho návštěvníků

O každodenní chod Brna se starají městské společnosti, jejichž cílem je najít cesty a podporu pro bezpečnou, šetrnou a ohleduplnou budoucnost tohoto města. Dnes již rezidenti i návštěvníci Brna považují za samozřejmost a standard spolehlivou městskou hromadnou dopravu, která jim slouží ve dne i v noci. A když už jsme zmínili noční život města, neměli bychom rozhodně opomenout inovace v oblasti osvětlení. Technické sítě Brno v ulicích města instalují moderní LED lampy a v nedávné době pořídily i speciální optické senzory, které díky umělé inteligenci pomáhají mapovat pohyb chodců a cyklistů.

Obyvatelům města zkvalitňuje život i digitalizace služeb města, například v podobě e-shopu Brno iD, který přináší 13 typů městských služeb. Cenné informace o městě nabízí otevřený datový portál data.brno.cz, který shromažďuje data o Brně na jednom místě, a webový portál in.brno.cz, kde je mimo jiné k dispozici i publikace Smart City Brno. Ta přibližuje, jak se Brno prostřednictvím nových řešení a přístupů vypořádává s naléhavými výzvami současnosti.

Přehlídkou inovací k budoucnosti města

Co udělat proto, aby se lidem ve městech žilo lépe a aby začlenila inovace do každodenního života? To bude tématem tradiční mezinárodní akce URBIS SMART CITY FAIR, která v Brně proběhne 4. až 6. 6. 2024. Na této brněnské přehlídce se setkají desítky představitelů středoevropských měst a obcí a lídři v inovacích s cílem předat si zkušenosti, nápady a příklady konkrétních řešení, jak správně ve městech rozvíjet koncept Smart City. URBIS SMART CITY FAIR bude tvořen třemi vzájemně propojenými formáty aktivit.

14. listopadu v Brně proběhne URBIS IDEATHON na téma řešení pro chytrá města a dopravu budoucnosti. Na jednodenní URBIS IDEATHON naváže URBIS HACKATHON naplánovaný na 25. 4. 2024. S výsledky obou těchto akcí se bude pracovat v konferenční části URBIS SMART CITY FAIR 2024.

Odpověď na otázku, jak řešit městské problémy, nachází i meziuniverzitní studentská soutěž MUNISS, do které se za účasti města zapojují talentovaní univerzitní studenti. Na talentované doktorandy zase myslí stipendijní program Brno Ph.D. Talent, který rozvíjí jejich schopnosti v oblasti strategického řízení výzkumu.

Další článek