Skip to main content
Domovská stránka » Malé a střední podniky » GEIS: ŽÁDNÝ KLIENT PRO NÁS NENÍ MALÝ
 • Malé a střední podniky

  GEIS: ŽÁDNÝ KLIENT PRO NÁS NENÍ MALÝ

  Zdroj: archiv Geis

  Společnost Geis se řadí mezi přední poskytovatele přepravních a logistických služeb. Mezi její přednosti patří nejen široká síť poboček, ale také spolehlivost a záruka kvality. Právě proto její služby využívají tisíce malých i středních firem stejně jako velké koncerny, a to v tuzemsku i zahraničí.

  Daniel Knaisl

  jednatel Geis pro Českou republiku, Slovensko a Polsko

  Již řadu let řídíte společnost v oblasti střední a východní Evropy. Jaké jsou vaše vize a plány na nejbližší období?

  Přestože jsme již desítky let stabilní firmou, která je etablovaná v řadě zemí Evropy, i nás se dotýkají současné krize ve světě. Právě kvůli nim je v posledních letech velmi těžké plánovat. Jsem však pozitivní a přeji si, aby v roce 2024 již nastala postupná stabilizace a ekonomická nálada se zlepšila.

  Náš úspěšný boj s nepříznivou situací demonstroval loni nejen organický růst, ale zejména největší akvizice v historii skupiny Geis. Díky převzetí společnosti Quehenberger se skupina Geis rozrostla do 13 zemí s více jak 10 000 zaměstnanci a obratem přes 2 miliardy eur. Posílili jsme tak hlavně ve střední a jihovýchodní Evropě. V České republice a na Slovensku budeme i nadále upevňovat pozici leadera na trhu paletové přepravy a v Polsku, kde působíme až od roku 2013, cílíme na podobnou metu. Ve všech zemích jsme připraveni investovat do nových poboček, technologií, ale i udržitelných řešení.

  Geis je významný logistický hráč. Do jaké míry spolupracujete s malými a středními podniky? Jak velkou část vaší klientely tvoří?

  Bez ohledu na velikost klienta, vždy nasloucháme jeho potřebám a navrhujeme mu řešení, které bude spolehlivé a zároveň nákladově efektivní. Žádný klient pro nás není malý. Máme zákazníky, kteří přepravovali pár palet měsíčně a dnes s námi vozí velké množství zboží. Také skladovou logistiku vždy děláme na míru konkrétnímu klientovi. To samé platí u naší divize obalů, která navrhne a vyrobí obal přesně na míru.

  Díky silné síti poboček jsme schopni obsloužit opravdu každého.

  I přesto, že jsme velká společnost, stále se považujeme za rodinnou firmu. Nakonec rodina Geis stále aktivně stojí ve vedení a řízení firmy. Mezi našimi klienty jsou tisíce malých a středních podniků z ČR. Naše klientela je opravdu různorodá – od těch úplně nejmenších firem až po mamutí koncerny. Díky silné síti poboček jsme schopni obsloužit opravdu každého a nesoustředíme se jen na velké společnosti.

  Co můžete malým a středním firmám v rámci logistiky nabídnout?

  Ze zkušenosti víme, že menší klienti si velmi často vybírají dodavatele dle ceny. Postupem času ale získávají na významu i další atributy. Jde hlavně o spolehlivost, servis na míru, komunikaci a transparentnost. Nezřídka se stane, že zákazník, který u jiného providera „ušetřil“ se na nás obrátí, protože potřebuje komplexní službu, na kterou se může spolehnout a nic (třeba skryté náklady) ho nepřekvapí. Přesně to u nás najde, a navíc za příznivou cenu, kterou možná u velké mezinárodní společnosti neočekával.

  Bez ohledu na velikost klienta, vždy nasloucháme jeho potřebám a navrhujeme mu řešení, které bude spolehlivé a zároveň nákladově efektivní.

  Jaké služby kromě přepravy nabízíte? Které z nich využívají primárně malé a střední podniky?

  Lidé nás obvykle znají jako přepravní firmu – vozíme zboží na paletách, kusové zásilky, ale i nestandardní produkty. A to i do zahraničí. Díky pravidelným linkám a široké síti cestuje zboží v rámci Evropy velmi rychle. Prostřednictvím divize Air+Sea ho navíc přepravíme kamkoliv po světě. Není to ale jen o přepravě zboží. V rámci skladové logistiky máme řešení pro výrobní firmy, velkoobchody, řetězce, ale i pro e-commerce a další segmenty. Dokážeme navrhnout a vybudovat skladovou logistiku na zelené louce, ale umíme také převzít již existující sklad klienta uvnitř jeho výrobního areálu i s jeho zaměstnanci. V něm přebereme odpovědnost za kompletní logistiku, a to včetně přísunu materiálu do výroby. Zkrátka poskytujeme veškerý servis od jednoduchého skladování až po velké projekty včetně dodávek obalů.

  Next article