Domovská stránka » Malé a střední podniky » INVESTICE DO IT INFRASTRUKTURY JAKO PRIORITA KAŽDÉHO PODNIKÁNÍ
ADVERTORIAL

IT infrastruktura je základem každé dobře fungující firmy, ačkoliv do ní málokdo investuje částku, kterou by si zasloužila. V dnešním digitálním světě ale téměř není firemní proces a úkon, který by se bez kvalitní a bezpečné IT infrastruktury obešel.

profil avatar

MILAN VILD

produktový manažer – IT infrastruktura, Rittal s.r.o.

Znáte tu situaci, kdy jste ve firmě téměř ještě neuzavřeli jeden rok a už plánujete roky další? Musíte se rychle rozhodnout, do kterého oddělení budete investovat, jaká bude výše investice, jaká její návratnost… A teď ruku na srdce. Kdo si upřímně přizná, že plánuje investovat do své IT infrastruktury, ať už se jedná o vybudování nové, obnovu a rozšíření stávající nebo jde s dobou a plánuje vyšší zabezpečení?

Z vlastní zkušenosti víme, že vás moc není. Přitom právě IT infrastruktura dělá vaši společnost takovou, jakou je. V dnešní době bez IT infrastruktury neodešlete ani e-mail, nepřijmete objednávku, neřídíte výrobu, nenajdete informace, nevystavíte fakturu, neprovedete platbu. Bez IT infrastruktury se neobejde v podstatě nic.

Retail, průmysl nebo mobilita? Zvládneme vše!

Proč investovat do IT infrastruktury?

Stále častějším tématem je také kybernetická bezpečnost. Mnozí z vás budou přímo dotčeni novou směrnicí NIS2. Z tohoto důvodu by měly být investice do IT infrastruktury jednou z priorit. Napadají vás otázky typu: Kolik to bude stát? Co to bude obnášet? Musíme řešit dodatečné prostory? Zajímá nás ROI? Jak ušetřit na provozních nákladech?

Měli byste si ale uvědomit, že prvotní náklad není to nejdůležitější. Praktičtější by tedy bylo najít odpovědi spíše na tyto otázky: Jaký je obor našeho podnikání? S jakými daty pracujeme? Jsou tato data velmi citlivého charakteru? Potřebujeme řídit výrobu? Provozujeme zákaznickou službu? Co se stane, pokud o tato data přijdeme nebo pokud IT prostředí nebude dostupné? Odpovědi jsou prosté: zastaví se výroba, služba nebude dostupná, důvěra zákazníků je ztracena a vy pouze počítáte ztráty.

Máte dotaz? Rádi vám jej zodpovíme ZDE

Jaká řešení nabízíme?

Společnost Rittal se dlouhodobě věnuje tématu IT infrastruktury pro široké spektrum zákazníků. Od malých aplikací typu jednoho až dvou racků v serverovně, přes datové sály nebo specializovanější řešení typu edge, trezory určené speciálně pro IT aplikace, až po komplexní bezpečnostní místnosti splňující mezinárodní certifikace, případně certifikace NBÚ.

Webcasty a záznamy o modulární IT infrastruktuře najdete ZDE

Do našeho portfolia patří serverové a datové racky, systémy chlazení určené přímo pro IT aplikace zajišťující nemalou úsporu díky patentovaným chladicím technologiím, ucelené napájení od hlavního rozváděče, UPS až po napájecí jednotky PDU s možností monitorování v různých úrovních, systémy monitoringu okolního prostředí nebo systémy pro správu celého datového centra a samozřejmě řešení zajišťující bezpečnost celého prostředí. Všechny tyto produkty jsou používány v nejrůznějších prostředích v podobě edge datových center, kontejnerových datových center nebo ucelených IT řešení s celosvětovou působností. Využijte našich zkušeností ve svůj prospěch.

Další článek