Domovská stránka » Malé a střední podniky » MAMA DOMISHA: NEJLEPŠÍ JE ZAČÍT PODNIKAT BOKEM PŘI SOUČASNÉM ZAMĚSTNÁNÍ
Malé a střední podniky

MAMA DOMISHA: NEJLEPŠÍ JE ZAČÍT PODNIKAT BOKEM PŘI SOUČASNÉM ZAMĚSTNÁNÍ

Mama Domisha
Mama Domisha
FOTO: Archiv Mama Domisha

Influencerka Mama Domisha, vlastním jménem Dominika Šťovíčková, se proslavila nejen na Instagramu, kde má téměř 400 000 sledujících. Má svůj e-shop s diáři, tiskovinami Zulema.cz, e-shop s kvalitními náušnicemi USHI.cz, které sama navrhuje a jsou vyráběny českými zlatníky, a také se podílí na vývoji potravin v čele s oříškovými krémy, a na vývoji doplňku stravy.

Mama Domisha

MAMA DOMISHA

blogerka, youtuberka, influencerka a podnikatelka

Je partnerkou Erika Meldika, který je jedním ze zakladatelů ViralBrothers. Je maminkou dvou dětí

Co bylo nejtěžší v začátcích vašeho podnikání? 

Začátky jsou pochopitelně vždy těžké. Co se týče mých prvních projektů, nejtěžší bylo to, že jsem musela vše zařídit sama, od výroby až po expedici. V případě naší nové firmy USHI jsme na to s partnerem Erikem Meldikem ale dva a máme za sebou už nějaké zkušenosti s podnikáním, takže to pro nás už v tomto směru zase tak těžké nebylo. Na druhou stranu jsme se však dostali do úplně nového segmentu s drahými kovy, který jsme předtím neznali, takže jsme se museli naučit spoustu nového.

Pustila byste se do podnikání dříve, kdybyste věděla, do čeho jdete, nebo byste naopak počkala, až budou děti starší? 

Naopak bych se do podnikání pustila ještě před dětmi. Znám dnes spousty mladých dvacetiletých začínajících podnikatelů a závidím jim čas a energii, kterou do toho mohou vkládat. S dětmi je to hodně náročné, ale není to nemožné. Já svoje první podnikání rozjela právě když mému synovi byl jeden rok. A nejsem jediná. Spousta maminek na mateřské začíná podnikat, protože ví, že pak bude práce v zaměstnání s dětmi náročná.

Každý podnikatel občas udělá chybná rozhodnutí. Jaká byla ta vaše nejzásadnější?

V našem čerstvém podnikání jsme zatím naštěstí žádná zásadní chybná rozhodnutí neudělali, protože postupujeme velmi opatrně a neženeme se za žádným závratným ziskem. Pokud bychom se ale podívali na naše podnikání s oříškovými másly, tam byla velká chyba, že jsme byli moc důvěřiví, a to se nám vymstilo. Nicméně jsme se z chyby poučili a nakonec to dopadlo nejlépe, jak mohlo a my výrobu přesunuli k českému výrobci Grizly, kde nám jde spolupráce pěkně od ruky a rozšířila nám možnosti.

Máte nějakou radu pro ty, kteří podnikají nebo o podnikání uvažují?

Lidem, kteří uvažují o podnikání, bych rozhodně doporučila začít a nebát se toho. Podnikání totiž často lidem umožňuje pracovat odkudkoliv na světě a přináší velkou svobodu. Je ale dobré si uvědomit, že při podnikání člověk obvykle pracuje mnohem více než zaměstnanec, ale jste svými pány. Většinou se riskovat vyplatí, je ale třeba si zároveň podnikání dobře promyslet a neutopit v něm všechny úspory. Nejlepší je začít podnikat bokem při současném zaměstnání. Věnovat tomu veškerý volný čas a až nastane ta správná chvíle, věnovat se tomu naplno.

Investujete do reklamy nebo k tomu využíváte pouze vaše sociální sítě, kde máte hodně sledujících a zároveň jsou zdarma?

Co se konkrétně značky USHI týče, využíváme pouze naše sociální sítě. V případě naší potravinové značky spadající pod značku Grizly se s e-shopem Grizly podporujeme navzájem. Stejně tak je to se značkou Venira, kde mám také své produkty by @mamadomisha. Uvědomujeme si, že díky velké fanouškovské základně máme obrovskou výhodu právě v tom, že nemusíme utrácet za reklamu.

Další článek
Domovská stránka » Malé a střední podniky » MAMA DOMISHA: NEJLEPŠÍ JE ZAČÍT PODNIKAT BOKEM PŘI SOUČASNÉM ZAMĚSTNÁNÍ
ADVERTORIAL

INVESTICE DO IT INFRASTRUKTURY JAKO PRIORITA KAŽDÉHO PODNIKÁNÍ

IT infrastruktura je základem každé dobře fungující firmy, ačkoliv do ní málokdo investuje částku, kterou by si zasloužila. V dnešním digitálním světě ale téměř není firemní proces a úkon, který by se bez kvalitní a bezpečné IT infrastruktury obešel.

profil avatar

MILAN VILD

produktový manažer – IT infrastruktura, Rittal s.r.o.

Znáte tu situaci, kdy jste ve firmě téměř ještě neuzavřeli jeden rok a už plánujete roky další? Musíte se rychle rozhodnout, do kterého oddělení budete investovat, jaká bude výše investice, jaká její návratnost… A teď ruku na srdce. Kdo si upřímně přizná, že plánuje investovat do své IT infrastruktury, ať už se jedná o vybudování nové, obnovu a rozšíření stávající nebo jde s dobou a plánuje vyšší zabezpečení?

Z vlastní zkušenosti víme, že vás moc není. Přitom právě IT infrastruktura dělá vaši společnost takovou, jakou je. V dnešní době bez IT infrastruktury neodešlete ani e-mail, nepřijmete objednávku, neřídíte výrobu, nenajdete informace, nevystavíte fakturu, neprovedete platbu. Bez IT infrastruktury se neobejde v podstatě nic.

Retail, průmysl nebo mobilita? Zvládneme vše!

Proč investovat do IT infrastruktury?

Stále častějším tématem je také kybernetická bezpečnost. Mnozí z vás budou přímo dotčeni novou směrnicí NIS2. Z tohoto důvodu by měly být investice do IT infrastruktury jednou z priorit. Napadají vás otázky typu: Kolik to bude stát? Co to bude obnášet? Musíme řešit dodatečné prostory? Zajímá nás ROI? Jak ušetřit na provozních nákladech?

Měli byste si ale uvědomit, že prvotní náklad není to nejdůležitější. Praktičtější by tedy bylo najít odpovědi spíše na tyto otázky: Jaký je obor našeho podnikání? S jakými daty pracujeme? Jsou tato data velmi citlivého charakteru? Potřebujeme řídit výrobu? Provozujeme zákaznickou službu? Co se stane, pokud o tato data přijdeme nebo pokud IT prostředí nebude dostupné? Odpovědi jsou prosté: zastaví se výroba, služba nebude dostupná, důvěra zákazníků je ztracena a vy pouze počítáte ztráty.

Máte dotaz? Rádi vám jej zodpovíme ZDE

Jaká řešení nabízíme?

Společnost Rittal se dlouhodobě věnuje tématu IT infrastruktury pro široké spektrum zákazníků. Od malých aplikací typu jednoho až dvou racků v serverovně, přes datové sály nebo specializovanější řešení typu edge, trezory určené speciálně pro IT aplikace, až po komplexní bezpečnostní místnosti splňující mezinárodní certifikace, případně certifikace NBÚ.

Webcasty a záznamy o modulární IT infrastruktuře najdete ZDE

Do našeho portfolia patří serverové a datové racky, systémy chlazení určené přímo pro IT aplikace zajišťující nemalou úsporu díky patentovaným chladicím technologiím, ucelené napájení od hlavního rozváděče, UPS až po napájecí jednotky PDU s možností monitorování v různých úrovních, systémy monitoringu okolního prostředí nebo systémy pro správu celého datového centra a samozřejmě řešení zajišťující bezpečnost celého prostředí. Všechny tyto produkty jsou používány v nejrůznějších prostředích v podobě edge datových center, kontejnerových datových center nebo ucelených IT řešení s celosvětovou působností. Využijte našich zkušeností ve svůj prospěch.

Další článek