Skip to main content
Domovská stránka » Malé a střední podniky » MSV 2023 V BRNĚ SE ZAMĚŘÍ NA SEDM KLÍČOVÝCH PRŮMYSLOVÝCH TÉMAT
ADVERTORIAL

Jak je průmysl připraven na digitální éru? Které technologie pomohou zvýšit energetickou efektivitu a ušetřit náklady? Jaké nové obchodní příležitosti přináší měnící se svět? Odpovědi na tyto otázky budou v Brně od 10. do 13. října 2023 hledat desítky tisíc odborných návštěvníků. Uskuteční se zde totiž již 64. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu.


Na co se můžete těšit?

„MSV je příležitostí pro výrobce a dodavatele z různých průmyslových odvětví prezentovat své produkty a služby odborným návštěvníkům z celého světa. Veletrhu se pravidelně účastní přední strojírenské firmy a letošní ročník nebude výjimkou,“ informoval ředitel projektu Michalis Busios.

Foto: BVV Veletrhy Brno

Sedm klíčových témat

MSV se v roce 2023 zaměří na sedm klíčových témat, která hýbou současným průmyslem a jsou důležitá i pro jeho budoucnost. Obráběcí a tvářecí stroje a nástroje jsou tradičním páteřním oborem brněnského veletrhu. Stejně tomu bude i letos, kdy se očekává početná účast nejen českých výrobců a zajímavý doprovodný programu připravený ve spolupráci se Svazem strojírenské technologie.

V centru pozornosti letos určitě bude energetika. Problematika úspor energií a vyšší energetické efektivity v průmyslové výrobě se na MSV řeší dlouhodobě. Ale v posledním roce dramaticky stoupla její naléhavost, protože ceny energií se pro průmysl staly limitujícím faktorem. Jak problém řešit nejen teď, ale i do budoucna, předvedou veletržní expozice i odborný doprovodný program.

Seznam vystavujících firem najdete ZDE

Evergreenem posledních ročníků je digitalizace průmyslu. I v roce 2023 bude toto klíčové téma rezonovat celým veletrhem a napříč jeho obory. Opět se dočká i zvýraznění v projektu Digitální továrna 2.0. S nástupem progresivních technologií do průmyslové praxe souvisí další klíčové téma aditivní výroba, které představí široké možnosti profesionálního uplatnění 3D tisku.

Foto: BVV Veletrhy Brno

Na úspory materiálových zdrojů se zaměří cirkulární ekonomika zvýrazněná v expozicích specializovaného veletrhu ENVITECH. Téma startupy ukáže zajímavé investiční příležitosti především z oblasti vývoje, výzkumu a transferu technologií. Sedmé klíčové téma doprava a logistika je akcentováno bienálním veletrhem TRANSPORT A LOGISTIKA.

Vstupenky na Mezinárodní strojírenský veletrh koupíte ZDE

Digitální továrna 2.0 – to nejzajímavější z digitalizace průmyslu na jednom místě

Čtvrtý ročník úspěšné expozice představí nejnovější služby a produkty v oblasti digitalizace. Letos se zaměří na digitální transformaci výrobních podniků a zvyšování efektivity nasazením umělé inteligence do klíčových procesů. Mezi další témata se zařadí 5G sítě, management energií nebo udržitelnost průmyslu. Tahákem expozice se stanou prototypy chytrých autonomních strojů včetně jejich vazeb do firemního prostředí.

Next article