Skip to main content
Domovská stránka » Malé a střední podniky » POJIŠTĚNÍ POHLEDÁVEK NABÍZÍ FIRMÁM JISTOTU V NEJISTÉ DOBĚ
ADVERTORIAL

Proč se obzvláště v dnešní době firmám vyplatí pojištění pohledávek? O tom jsme se bavili s Ivou Paluskovou, ředitelkou Allianz Trade pro ČR – světového lídra v oblasti pojištění pohledávek.

IVA PALUSKOVÁ

IVA PALUSKOVÁ

Ředitelka Allianz Trade pro ČR

Pojištění pohledávek se firmám vyplatí. Proč přesně?

Vzhledem k současné ekonomické situaci se řada firem potýká se zhoršenou platební kázní svých odběratelů, což může mít zásadní dopad na jejich chod. Nezaplacené pohledávky nebo insolvence obchodních partnerů mohou v některých případech i ohrozit celkové fungování společností. Pojištění pohledávek v první řadě nahrazuje ztrátu z neuhrazených pohledávek a kromě toho také pomáhá zajistit lepší přístup k financování, umožňuje efektivně nastavit systém řízení pohledávek, poskytuje jistotu pro vstup na nové zahraniční trhy a zlepšuje konkurenceschopnost firem.

Jak pojištění pohledávek funguje? Zjistěte ZDE

Pojištění pohledávek nabízí váš produkt Simplicity. Můžete nám, prosím, přiblížit, pro koho je určený a k čemu slouží?

Náš produkt Simplicity představuje spolehlivou nabídku jistoty pro malé a střední podniky. Tento produkt si zakládá na jednoduchosti, podle ročního obratu společnosti je nastavena fixní výše ročního pojistného. Výhodou produktu Simplicity je možnost krytí až 90 % vzniklého dluhu i zasílání automatických aktualizací. V případě, že se nám nepodaří získat peníze zpět, zaplatíme firmám do 120 dnů. Simplicity tak šetří čas, který by firmy musely trávit správou dluhů zákazníků, a nabízí pocit jistoty.

Jaký vliv měla na pojištění pohledávek pandemie koronaviru? 

Naše společnost na trhu působí už více než 100 let, za dobu svého působení si tak prošla hned několika krizemi. Pandemie koronaviru ale byla z hlediska globálního rozsahu mimořádná. Zatímco minulá krize v roce 2008 byla spojena s vlnou insolvencí, tentokrát nedošlo k výraznějším změnám, což bylo dáno zejména státními podporami napříč celou Evropou.

Vyplňte formulář pro nezávaznou nabídku ZDE

Během pandemie koronaviru vzrostl tlak na udržitelnost firem. Jaké kroky dělá Allianz Trade směrem k udržitelnosti?

Takových kroků děláme hned několik. Přešli jsme na digitální způsob komunikace a spolupracujeme se společnostmi orientovanými na udržitelnost. Kromě toho pojišťujeme zelené transakce a vybrané peníze investujeme do zelených bondů. Do hodnocení rizik jsme jako první úvěrová pojišťovna zanesli takzvané ESG faktory, tedy hodnocení kolektivní odpovědnosti firem v oblasti environmentálních a sociálních faktorů.

VĚDĚLI JSTE, ŽE:

– Allianz Trade je obchodní značka určená k označení služeb poskytovaných společností Euler Hermes.
– Původ společnosti sahá až do roku 1918, a Allianz Trade tak využívá téměř 100 let zkušeností.
– Allianz Trade má více než 62 000 klientů napříč celým světem.
– Pojištění pohledávek podporuje růst firem tím, že umožňuje prověřit bonitu zákazníků, zvyšuje pravděpodobnost získat lepší finanční podmínky a umožňuje expandovat na zahraniční trhy.
– Allianz Trade je dlouhodobě mezi úvěrovými pojišťovnami lídr s největším podílem pojistného na trhu.

Next article