Skip to main content
Domovská stránka » Odpovědná budoucnost » SPOLEČENSKY ODPOVĚDNÁ FIRMA POMÁHÁ KOMUNITÁM
 • Odpovědná budoucnost

  SPOLEČENSKY ODPOVĚDNÁ FIRMA POMÁHÁ KOMUNITÁM

  Ve spolupráci s FTV Prima, spol. s r. o.
  Ve spolupráci s FTV Prima, spol. s r. o.

  Skupina Prima podporuje charitativní projekty již od svého vzniku jak finančně, mediálním prostorem, tak prostřednictvím spolupráce se známými tvářemi či dobrovolnickým zapojením zaměstnanců i obchodních partnerů do jednotlivých realizací. CSR strategie firmy jde ruku v ruce s její filozofií coby přátelské rodinné stanice, která je součástí každodenního života diváků a s níž mohou společně prožívat všechny své emoce. 

  Pod zastřešením projektu Prima SVĚT dlouhodobě podporuje neziskové organizace napříč všemi vlastněnými mediatypy. Od roku 2014 společnost aktivně spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem na projektu TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem. Dalšími aktivitami je partnerství AVON Pochodu, podpora dětského fondu UNICEF, SOS dětských vesniček, Nadace Karla Janečka nebo Nadačního fondu Kapka naděje a dalších. 

  Co je Prima SVĚT?

  Misí televize Prima je bavit lidi, a to nejen u televizních obrazovek. Proto jsme představili projekt Prima SVĚT, kterým chceme oslovit komunity po celé České republice a pomoci jim zatraktivnit veřejná prostranství, kde se spolu budou moci potkávat. Televize Prima poskytuje nejen finanční a mediální podporu, ale do každého projektu se také zapojí zaměstnanci i obchodní partneři, kteří se osobně účastní realizace jednotlivých projektů,“ uvádí Marek Singer, generální ředitel FTV Prima.

  V rámci projektu Prima SVĚT byly dokončeny již čtyři realizace. V roce 2018 to byly projekty: Primáčkovo dětské hřiště v Řevnicích a zábavně-naučná stezka Prima ZOOM v Barokním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy, které vznikly díky spolupráci s městy a místními komunitami lidí. V roce 2019 se potom projekt zaměřil na děti a oddělení v nemocnicích. Díky jeho podpoře tak vznikl nový dětský koutek v Centru popálenin Vinohradské nemocnice. Nově zrekonstruované bylo i oddělení dětské chirurgie a traumatologie Thomayerovy nemocnice.

  Projekt Prima SVĚT se v následujícím roce zaměří na naučné stezky, veřejná odpočívadla a místa v přírodě, která budou sloužit jako prostor pro společná setkávání.

  Next article