Skip to main content
Domovská stránka » Podnikání » AKCENTA CZ: SPOLEHLIVÝ PARTNER PRO DEVIZOVÉ OBCHODY
ADVERTORIAL

Tato společnost patří k předním obchodníkům s devizami na českém trhu a ve střední Evropě, a to s víc než 25letou tradicí. Kromě toho se zabývá i zajištěním proti kurzovým rizikům. Proč je spolupráce s Akcentou přínosná zejména pro malé a střední podniky (MSP) orientované na export či import?

Martin Krajíček

obchodní ředitel pro ČR, Akcenta CZ

Oproti tradičním bankám poskytujeme velmi konkurenceschopné devizové kurzy a nižší poplatky. Tím firmy ušetří značné částky při směně měn a realizaci zahraničních plateb. Také klademe důraz na individuální přístup a poradenství pro všechny klienty (MSP i podnikající fyzické osoby). Akcenta CZ zaručuje i rychlou realizaci zahraničních plateb a spolehlivé provedení všech transakcí, čímž minimalizuje rizika spojená s prodlením.

Malé firmy často pracují s omezeným rozpočtem, kde má každý výkyv měnového kurzu velký dopad na jejich náklady či příjmy. A právě zajištění kurzového rizika jim umožňuje předvídat cash flow a efektivněji pracovat s rozpočtem. Firmy využívající zajištění mohou též lépe plánovat náklady, což jim umožňuje nabízet stabilnější ceny zákazníkům. I malé firmy tedy mohou využívat sofistikované nástroje pro zajištění kurzového rizika, jako jsou forwardy, opce nebo swapové operace. Naše společnost má v nabídce několik variant těchto forwardů, díky čemuž je tato služba dostupná pro každého klienta už od nízkých částek.

Zdroj: Adobe Stock

Forwardový kontrakt je dohoda mezi dvěma stranami o nákupu nebo prodeji určitého množství měny za předem stanovený kurz k určitému budoucímu datu. Forwardový kurz je stanoven na základě aktuálního kurzu na trhu a rozdílu úrokových sazeb mezi dvěma měnami za období do splatnosti forwardu. Tento kurz je pevný a neměnný. Díky tomu firma ví, jaký kurz bude použit pro budoucí transakci, a tím eliminuje riziko ztrát způsobených nepříznivými pohyby měnových kurzů. Tento produkt naše společnost nabízí bez jakýchkoliv poplatků.

Specializujeme se výhradně na devizové operace a zahraniční platební styk. To nám umožňuje být efektivnější a rychlejší než tradiční banky poskytující široké spektrum finančních služeb. Na rozdíl od velkých bank, které mají rozsáhlou síť poboček a velký počet zaměstnanců, pracuje Akcenta CZ s nižšími provozními náklady. A tyto úspory se promítají do výhodnějších kurzů pro klienty. Díky přístupu k velkoobchodním devizovým trhům máme výhodnější kurzy oproti kurzovním lístkům bank. V neposlední řadě umožňujeme platby v různých měnách, a to zdarma, protože působíme v 6 zemích Evropy. Navíc při spolupráci s naší společností nemusí klienti měnit svou stávající banku.

Zdroj: Adobe Stock

V době digitalizace jsou obchodní zástupci stále nenahraditelní, protože poskytují hodnotu, jež technologie nemůže nabídnout. Osobní kontakt, odborné poradenství, flexibilita, efektivní vyjednávání, reprezentace značky a doplnění digitálních kanálů jsou oblasti, kde obchodní zástupci přinášejí zásadní přínos pro firmy a jejich zákazníky. Právě jejich individuální přístup nás výrazně odlišuje od konkurence.

Next article