Skip to main content
Domovská stránka » Podnikání » FIREMNÍ AUTA SE MĚNÍ
 • Podnikání

  FIREMNÍ AUTA SE MĚNÍ

  Po našich (nejen našich) silnicích jezdí leccos a pojízdné vraky bohužel nacházíme i ve firemních fleetech. Je jich ale stále méně. Firmy stále více chápou zákonitosti TCO (Total Cost of Ownership), tedy zákonitosti celkových nákladů na vlastnění a provozování automobilů, tudíž i to, že provozování takových aut je pro ně nevýhodné.

  Jen na našich silnicích jezdí tři čtvrtě milionu vozidel registrovaných na právnické osoby, více než milion je registrovaný na podnikající fyzické osoby.

  Ekologická varianta
  Ti nejlepší navíc zjišťují, že co je ekologické bývá i ekonomické a zajímají se proto stále živěji o elektromobily, hybridní vozy nebo alternativní paliva. Koneckonců i výrobci spoléhají na to, že firemní zákazníci umožní svým zájmem výrobu takových vozů v masovějším měřítku. Vzhledem k počtu kilometrů, které tyto vozy najezdí, se navíc jedná o obrovské množství informací z reálného provozu, využitelných pro další vývoj. Jen na našich silnicích jezdí tři čtvrtě milionu vozidel registrovaných na právnické osoby, více než milion je registrovaný na podnikající fyzické osoby. Tyto vozy najedou ročně dohromady mnohem více kilometrů než zbylých 2,9 milionu privátních vozidel.

  Ceny paliv rostou
  Osvícený fleet management dnes tedy sází na úsporné a ekologické technologie, přestože je jejich podpora ze strany státu minimální. Ceny paliv rostou, sázet na jejich zásadní pokles by asi bylo pošetilé. Rostou také nároky Evropské unie na průměrné emise nových vozidel a automobilky tedy musí přicházet s novými technologiemi. Hybridní automobily se proto stanou v krátké době běžnou součástí provozu a to včetně dobíjecích pagin verzí s možností ujet několik desítek kilometrů v elektrickém režimu.

  Moderní technologie
  A až se podaří překonat dnešní problémy, nastoupí elektromobily, ať už s akumulátory nebo palivovými články. Už dnes lze ale využívat moderních technologií a vedle snížení provozních výdajů přispět i k ochraně životního prostředí.v cukrove řepě take vyskytuje

  Next article