Domovská stránka » Podnikání » KONGRESOVÝ TURISMUS NA JIŽNÍ MORAVĚ
 • Podnikání

  KONGRESOVÝ TURISMUS NA JIŽNÍ MORAVĚ

  Firemní akce, konference, kongres, na který jen tak nezapomenete? Na jihu Moravy ano.

  Pestrá nabídka služeb, přírodní a kulturní bohatství kraje. Dobrá dostupnost z Prahy, Ostravy, Bratislavy i Vídně. To je Jižní Morava. V posledních letech se stala oblíbeným útočištěm pro konání kongresů a jiných firemních akcí. Nejčastěji jejich pořadatelé volí Brno, které je považováno za centrum technologických inovací u nás. Dokonce získalo přízvisko české Silicon Valley. Brno dokáže díky zázemí tamního výstaviště pokrýt i nejnáročnější mezinárodní akce.

  Po práci legraci, netradičně a kreativně

  Dobrou pověst Jižní Moravy pomáhá šířit také víno, přes 96 procent vinic v Česku se nachází právě zde. Zpestřením kongresové turistiky přitom tak nemusí být pouhé posezení ve sklípku s cimbálovou muzikou. Lákavé jsou i procházky památkovou rezervací vinných sklepů v Petrově nebo prohlídky stálých vinařských expozic v Hustopečích, Mikulově a Znojmě.

  Rostoucí zájem o jihomoravský region přinesl v posledním desetiletí rozšíření ubytovacích i gastro služeb. Proto se rozšířily také možnosti odpočinku a zábavy. Ubytovatelé doplnili nabídku o originální konferenční prostory, techniku a doprovodné programy. Jejich nabídka je často mimořádně kreativní. Kde jinde si můžete vyzkoušet letecký simulátor přímo ve vinném sklepě, spustit se do temných jeskynních prostor, obléct se do kroje, sbírat hrozny nebo závodit v traktoru? Máte jiný bláznivý nápad? Tady jej s vysokou pravděpodobností můžete v klidu realizovat.

  Partnerem a základním kontaktem pro všechny, kteří plánují realizaci akce na jihu Moravy, je Moravia Convention Bureau (MCB). MCB poskytuje ucelené informace o službách v regionu. Bezplatně vám poradí i pomůže vybrat vhodnou lokalitu. Více najdete na www.moraviaconvention.cz.

  Další článek