Domovská stránka » Podnikání » POJIŠTĚNÍ JAKO NEPOSTRADATELNÁ SOUČÁST PODNIKÁNÍ
 • Podnikání

  POJIŠTĚNÍ JAKO NEPOSTRADATELNÁ SOUČÁST PODNIKÁNÍ

  Ve spolupráci s Euler Hermes
  Ve spolupráci s Euler Hermes

  Celá řada menších a středních firem se potýká s jednou velkou nepříjemností. Mají odběratele, kteří nejsou schopni splácet své závazky. Přitom jediná neproplacená faktura může mít fatální následky. Jako důkaz můžeme ukázat modelový příklad. Firma, která eviduje pohledávku ve výši 200 tisíc korun, musí při 2% zisku dosáhnout obratu 10 milionů, aby ji vůbec byla schopná pokrýt.

  Právě pro ně jsou k dispozici služby pojišťovny Euler Hermes, která je součástí rodiny Allianz. Euler Hermes Česká republika působí na trhu již 22 let. Skupina Euler Hermes funguje ve více než 50 zemích, kde pokrývá 34 % světového trhu úvěrového pojištění.

  Možnost pojistit si pohledávky vám dá jistotu i v případě, že podnikáte v oblasti s nejistou solventností odběratelů. Průzkumy ukazují, že české společnosti využívají takovéto pojištění výrazně méně než jejich kolegové v západní Evropě. Je proto na místě zvážit, zda není lepší jít cestou jistoty. Euler Hermes nabízí také pojištění záruk nebo jednotlivých kontraktů.

  Další článek