Skip to main content
Domovská stránka » Podnikání » POJIŠŤOVNA VÁM ULEHČÍ I V TĚŽKÉ ŽIVOTNÍ SITUACI
ADVERTORIAL

Patricia Lepšíková pracuje v pojišťovně Slavia jako ředitelka underwritingu neboli upisovacích rizik. Vede desetičlenný tým a v pojišťovnictví se pohybuje třicet let.

Jaké byly vaše začátky v pojišťovnictví?

Začínala jsem od píky, a to v roce 1989 jako písařka pojistek. V té době to byl převážně mužský svět, přesto jsem se nesetkala s žádnými ústrky a postupně jsem se vypracovala až na vrcholnou pozici.

Ve stejném oboru pracujete tři desetiletí. Čím vás stále fascinuje?

Pojišťovnictví je nesmírně inspirativní obor. Málokdo si uvědomuje, co všechno dokáže pojišťovna zařídit pro své klienty. Jde tedy o velmi různorodou práci. Navíc, když se opravdu stane neštěstí, pojišťovna vám může ulehčit v těžké životní situaci.

Slavia je tradiční česká firma. Jak se staví k moderní otázce diverzity mužů a žen?

Slavia je v tomto ohledu velmi moderní. Ve vedení společnosti je pět mužů a čtyři ženy. V samotných odděleních, včetně toho mého, je to zhruba půl na půl. Stejně pestré je to i co do věkového rozložení.

Slavia pojišťovna rozumí českým podnikatelům, protože sama z tohoto prostředí pochází a působí zde více jak 150 let.

Prošla jste několika firmami. V čem je práce pro Slavii výjimečná?

Komunikace napříč útvary je velmi otevřená. Všichni si navzájem pomáháme a když něco potřebuji, můžu se jednoduše zvednout a domluvit se s kolegou. Jsme česká firma a chodí to u nás jinak než v nadnárodních pojišťovnách, kde se úkoly delegují více méně anonymně mezi jednotlivými odděleními.

Jaké produkty Slavia pojišťovna nabízí?

Vyjma životního pojištění je škála našich produktů pestrá. Například podnikatelům umíme pojistit téměř vše, co souvisí s jejich podnikáním. Někdy ale klienti pojištění opomíjejí a zbytečně riskují. Za zmínku stojí například pojištění odpovědnosti. Z vlastní zkušenosti vím, že lidé vykonávající duševní činnost ho podceňují. Výjimku tvoří lékaři, kteří si svou zodpovědnost více uvědomují.

Jaké jsou nejčastější problémy, které může pojištění odpovědnosti krýt?

Klasický příklad je to, že účetní špatně spočítá daně. Finanční úřad udělí poškozenému pokutu a on využije pojištění k jejímu pokrytí. Nebo třeba realitní zprostředkovatel převezme technickou dokumentaci a omylem ji zničí. V případě, že je to cenná technická dokumentace, může vzniknout značná škoda. Stejně tak může pojištění odpovědnosti ochránit třeba architekta v případě, že udělá chybu a špatně naprojektuje dům. Slavia pojišťovna rozumí českým podnikatelům, protože sama z tohoto prostředí pochází a působí zde více jak 150 let.

Ing. Patricia Lepšíková
Ředitelka underwritingu
Slavia pojišťovna a.s.

Next article