Skip to main content
Domovská stránka » Podnikání » PROČ USPOŘÁDAT AKCI V OSTRAVĚ A OKOLÍ?
 • Podnikání

  PROČ USPOŘÁDAT AKCI V OSTRAVĚ A OKOLÍ?

  Ve spolupráci s:
  Areál Dolních Vítkovic, Foto: MS Convention Bureau
  Ve spolupráci s:
  Areál Dolních Vítkovic, Foto: MS Convention Bureau

  Nezaměnitelná atmosféra průmyslových lokalit, kvalitní služby a dostatečná kapacita činí z Ostravy a Moravskoslezského kraje ideální místo pro pořádání kongresů, konferencí i menších firemních a společenských akcí všeho druhu. Stačí si jen vybrat.

  Ostrava, to jsou zaprvé industriální památky. První kroky návštěvníků proto zpravidla směřují do bývalého industriálního komplexu Dolních Vítkovic, který je působivý svou kapacitou a variabilitou. Kousek odtud stojí Trojhalí, jako stvořené pro módní přehlídky a koncerty. V Ostravě se nachází dvě muzea věnovaná hornictví, Landek Park a Důl Michal.

  Přeměnou industriálních památek na multifunkční prostory získala Ostrava nový rozměr. Architektonicky významná aula Gong nebo surové prostory Dolu Michal si již získaly organizátory akcí po celém světě. Propojovat firemní akce s incentivou není pro kraj, známý svými věhlasnými kulturními festivaly, golfovými hřišti nebo hned dvěma pohořími, žádný problém.

  Dolní Vítkovice patří k nejnavštěvovanějším místům v ČR. Tento industriální skvost kromě komentovaných prohlídek areálu, Světa techniky, Národního zemědělského muzea, Bolt tower, Heligonky Jaromíra Nohavici apod. nabízí i bohatý kulturní program. Festivaly Colours of Ostrava nebo Beats for Love jsou světově známé. Areál dokáže pojmout až 50 000 lidí, největší sál v Gongu nabízí až 1 509 míst k sezení a největší kongresový hotel Clarion Congress Hotel Ostrava nabízí kapacitu pro více než 1 000 delegátů.

  Za místo svého setkání si Ostravu vybrala např. Světová zdravotnická organizace nebo blogeři z celého světa v rámci konference TBEX EUROPE 2018, která se tehdy poprvé uskutečnila ve střední Evropě.

  Z MĚSTA DO PŘÍRODY ZA MÉNĚ NEŽ HODINU

  V malebných Hukvaldech leží největší zřícenina hradu na Moravě. Cestou na Štramberskou Trúbu ochutnáte Štramberské uši a nezapomeňte se zastavit v Kopřivnici, sídle muzea automobilky Tatra. K ochutnávce lákají také místní minipivovary, avšak vidět sochu slovanského boha Radegasta můžete v beskydských Pustevnách. Když už budete nahoře, nevynechejte stezku korunami stromů. Pokud chcete spojit firemní akci s relaxací, lázně v Klimkovicích a Karlově Studánce s nejčistším ovzduším ve střední Evropě jsou ta pravá místa pro odpočinek. Nejen milovníci piva jistě ocení populární pivní koupele. Sportovní vyžití po celý rok nabízí oblíbené Beskydy či nedotčené Jeseníky. Celkem 6 golfových resortů přitahuje nejen tuzemské a zahraniční golfisty, ale také pořadatele mezinárodních turnajů.

  PLÁNUJTE FIREMNÍ AKCE A KONFERENCE S NÁMI

  V kanceláři Moravskoslezského Convention Bureau Vám rádi pomůžeme s výběrem lokace, propojíme Vás s vybranými subjekty v celém kraji, zařídíme prohlídku konferenčních prostor či připravíme návrh incentivního programu.

  Next article