Skip to main content
Domovská stránka » Podnikání » TŘI FAKTORY PRO ÚSPĚCH VAŠEHO PODNIKÁNÍ VE FRANCHISINGU
 • Podnikání

  TŘI FAKTORY PRO ÚSPĚCH VAŠEHO PODNIKÁNÍ VE FRANCHISINGU

  Ve světě franchisingu je možné vydělat velké peníze, ale než přijde úspěch, vyžaduje to schopnosti a tvrdou práci.

  1. Učte se pracovat s lidmi. 

  Ne každý může být franchisantem. Ti nejlepší mají vysokou pracovní morálku a umí pracovat s lidmi. I když tyto schopnosti nemáte, s trochou praxe a trpělivosti se můžete zdokonalit. Jděte příkladem. Ochotně a se zaujetím dělejte, co je pro dobrou práci třeba a zaměstnanci vás budou následovat.Lidé musí být vždy na prvním místě. Ať jde o zaměstnance nebo zákazníky, budujte loajalitu a důvěru. Nechte si poradit. Využívejte nejlepší postupy, které vymysleli jiní. Nemusíte znovu vynalézat kolo. 

  2. Najděte tu správnou franchisu

  Určete si cíle, kterých chcete v podnikání dosáhnout. Pomůže vám k tomu inventura vašich silných a slabých stránek a dobrá kalkulace finančních zdrojů, které máte k dispozici. Prostudujte si pečlivě vstupní informace. Nedívejte se jen na údaje o ziscích, ale i na soudní spory a konkurzy. Promluvte si s existujícími franchisanty. Vyřešil franchisor případné spory čestně? Může franchisant potvrdit prohlášení o ziscích společnosti? Je spokojen?
  Věnujte čas pohovoru se zaměstnanci a vedoucími pracovníky společnosti. Ujistěte se, že uznávají stejné hodnoty a mají stejné priority jako vy. Zvažte rizika. Úspěšní franchisanti nejsou hazardéři. 

  3. Dodržujte pravidla

  Osvědčený a vyzkoušený systém postupů zajišťuje maximalizaci úspěchu. Věnujte franchise čas. Využijte každé možnosti zaškolení. Věnujte čas poznání systému a osvědčených praktik. Aplikujte systém nejpřesněji jak je to možné. Vyhodnocujte pravidelně své výsledky. Neinovujte příliš. Odolejte pokušení vylepšovat franchisový systém různými změnami. Pomáhejte ostatním. Když jste se stal úspěšným, věnujte čas na pomoc ostatním franchisantům. Budete mít z toho nejen dobrý pocit, ale možná se přitom naučíte i něco nového, co můžete aplikovat ve svém podnikání.

  Česká asociace franchisingu, cíle a role ČAF 

  Česká asociace franchisingu (ČAF) je nezisková, profesní organizace sdružující na národní úrovni poskytovatele franchisingu a odborníky zaměřující se na problematiku franchisingu např. v oblasti práva a poradenství. ČAF vznikla v roce 1993. Členy České asociace franchisingu jsou jak velké, známé, mezinárodní systémy, tak i menší tuzemské franchisové systémy. Více na www.czech-franchise.cz. Činnost České asociace franchisingu je zaměřena na podporu rozvoje stávajících franchisových systémů a vytváření příznivějších podmínek pro rozvoj tohoto způsobu podnikání.

  Více informací najdete na www.franchisaroku.cz, www.franchisingforum.cz  a www.franchising-academy.cz.

  Next article