Domovská stránka » Podnikatelské trendy » MASTERCARD BANKA ROKU OTEVŘELA DVEŘE FINTECHU I INSURTECHU
Podnikatelské trendy

MASTERCARD BANKA ROKU OTEVŘELA DVEŘE FINTECHU I INSURTECHU

Ve spolupráci s:
FOTO: Veronika Rose
Ve spolupráci s:
FOTO: Veronika Rose

ČESKÁ INSURTECH ASOCIACE z.s. navázala spolupráci s pořadateli renomovaného ocenění Mastercard Banka roku. V letošním ročníku tak vznikly dvě nové kategorie – Fintech roku a Insurtech roku, které reflektují nejnovější trendy a změny v oblasti finančnictví.

Vataha - insurtech

Ing. JIŘÍ VATAHA

Předseda správní rady České Insurtech Asociace

Spolupráce ČESKÉ INSURTECH ASOCIACE z.s. a Mastercard Banky roku v určitém slova smyslu představuje novou éru tohoto prestižního ocenění, protože poprvé ve své historii otevřela dveře inovativním a technologickým společnostem a startupům ze světa finančních služeb a pojišťovnictví. Dosud se všech kategorií účastnily pouze banky a pojišťovny s licencí od ČNB.

Zakladatel ocenění Mastercard Banka roku Petr Stuchlík ke spolupráci uvedl: „Mastercard Banka roku se v průběhu své 22leté historie neustále vyvíjela, vždy se zaměřením na aktuální trendy v bankovním a pojišťovacím sektoru. Před 20 lety to bylo internetové bankovnictví, od loňska ESG. Spolupráce s ČESKOU INSURTECH ASOCIACÍ z.s. tak navazuje na naši dlouholetou koncepci.“

Desítky přihlášených soutěžících

Do prvního ročníku kategorie Fintech roku 2023 a Insurtech roku 2023 se se svými inovativními řešeními přihlásily desítky subjektů. Přihlášeným řešením tak mohl být inovativní a technologicky podporovaný produkt, služba nebo proces, který zlepšuje nebo transformuje tradiční finanční nebo pojišťovací sektor pro zákazníka nebo poskytovatele finančních služeb. Tato inovace může zahrnovat využití moderních technologií, jako jsou umělá inteligence, blockchain, analýza dat, automatizace nebo mobilní aplikace, a má potenciál zlepšit efektivitu, uživatelskou zkušenost nebo dostupnost finančních či pojišťovacích produktů a služeb.

Odborná porota

Zvláštní odborná porota složená z předních odborníků, entuziastů a startupistů v oblasti Fintech a Insurtech neměla rozhodování vůbec jednoduché. Z velkého množství přihlášených subjektů musela vybrat to nejlepší přihlášené řešení, a to na základě pozitivních dopadů jak na zákazníka, samotný subjekt, tak i na společnost jako takovou.

Vítězové

Fintech roku 2023

1. místo – Portu (WOOD & Company Financial Services, a.s.)

2. místo – Lemonero (Lemonero s.r.o.)

3. místo – Patron GO (Antivirus s.r.o.)

Insurtech roku 2023

1. místo – TUITO (TUITO s.r.o.)

2. místo – InstaCover (InstaCover s.r.o.)

3. místo – Pojištění domácích mazlíčků (PetExpert Europe, s.r.o.)

Další příležitosti pro startupy

Otevření nové soutěžní kategorie zaměřené na oblast Fintech a Insurtech přineslo pro inovátory a technologické společnosti skvělou příležitost prezentovat své nové a perspektivní nápady, které mohou významně ovlivnit budoucnost finančních služeb,“ uvedl Robert Šimek, člen správní rady ČESKÉ INSURTECH ASOCIACE z.s.

Jak shrnul Jiří Vataha, předseda správní rady ČESKÉ INSURTECH ASOCIACE z.s. „Především pro technologické inovátory a startupy šlo o naprosto unikátní možnost soutěžit po boku významných hráčů z řad bank a pojišťoven v tak prestižní soutěži, jakou je ocenění Mastercard Banka roku. A nejen to, zároveň měli jedinečnou příležitost setkat se s mnoha významnými představiteli finančního sektoru, a to jak při vyhlášení výsledků na galavečeru 23. 11., tak na některých nadcházejících podpůrných akcích. Vážím si drivu, který pořadatelé ocenění mají i jejich otevřenosti k aktuálním trendům!“

Další článek