Domovská stránka » Podnikatelské trendy » MILIMETROVÁ PŘESNOST! ČESKÁ AUTOMATICKÁ VÝROBNÍ APLIKAČNÍ LINKA NA BALENÍ GRAMOFONOVÝCH DESEK JE SVĚTOVÝM UNIKÁTEM
ADVERTORIAL

Společnost GZ Media, světová jednička ve výrobě vinylových desek, spolupracuje s kanadskou Isotope Music na výjimečném projektu pro Precision Record Pressing, který dodává brněnská společnost EPRIN spol. s r.o.

Mgr. DÁVID JÁNOŠÍK

projektový manažer

Naše linka vyrobí v Kanadském Torontu až 57 000 kusů gramofonových desek denně, jeden kus každé 1,5 vteřiny. Roční kapacita produkce GZ Media dosahuje téměř 4 miliony desek, přičemž velkou výhodou společnosti je její flexibilita ve zpracování zakázek, které se mohou pohybovat od stovek kusů až po statisícová vydání. A díky naší nové aplikaci zvyšujeme produkci.

Stanovené cíle

 • automatizace výrobní linky a snížení chybovosti
 • vybudování plně samostatné linky
 • zefektivnění výroby a maximalizace produktivity
 • snížení chybovosti lidské obsluhy a zvýšení bezpečnosti

Co bylo opravdovou výzvou

 • aplikace inkjetem na desky s rozměry od 3 mm do 5 mm
 • aplikační a balící kapacita 40 kusů za 1 minutu 
 • variabilita různých druhů výrobků
 • el. normy a značení kabeláže pro Kanadu TN-S/3FN–208 V/60Hz/40A

Podívejte se, co vše pro vás můžeme vyrobit

Jak naše řešení funguje? 

Výrobní aplikační linka se skládá z několika samostatných na sebe navazujících částí. Hlavním cílem je dle potřeby aplikovat etikety, nanášet správná data inkjetem a balit produkty do automaticky připravených kartonových krabic. Výstupem výrobní aplikační linky je pak připravené a zalepené kartonové balení s požadovaným počtem gramofonových desek.

Automatická linka

Výkonným vstupním bodem je váha s vyřazovacím pístem, která rozeznává správnost produktu +/- 5 g a obsahuje dopravníky pro ustálení a transfer z fóliovačky, vážící dopravník a dopravník pro vyřazení produktů. Linka je osazena jednotkou s inkjetem a dvěma aplikátory etiket. Z důvodů zástavby, taktu a možné váhy krabice je veškeré́ řízení jednotky následného dávkovače a točny krabice řešeno pomocí pneumatických prvků. Umístění prázdné a vysunutí plné krabice je realizováno také pomocí pneumatických válců.

Příprava pro logistický proces

Umístění prázdné krabice je závislé na automatu na skládání a lepení krabic, který skládá, zalepuje a připravuje krabice pro jejich naplnění. Tento stroj je vybaven zásobníkem na 100 ks kartonových krabic (před složením) a automaticky skládá a zalepuje krabice se čtyřmi klopami. Po vysunutí naplněné krabice je přes dopravník přivedena k lepičce krabic, která automaticky krabici uzavře a její horní část zalepí zákaznickou páskou. Výsledné balení je tak připraveno k dalším krokům procesu logistiky nebo pro robotickou manipulaci na palety za výrobní linkou.

Řešení v číslech

 • 2400 ks maximální počet desek za hodinu
 • 0,9 mm přesnost aplikace etiket
 • 11 x 4 metry plocha výrobní linky
Další článek