Domovská stránka » Odpovědná budoucnost » HYBRIDY A ELEKTROMOBILY VE FIREMNÍCH FLOTILÁCH
 • Odpovědná budoucnost

  HYBRIDY A ELEKTROMOBILY VE FIREMNÍCH FLOTILÁCH

  S přibývajícím počtem takových vozidel přibývá také počet firem, které jsou ochotny přemýšlet nad auty s alternativním pohonem jakožto součástí svého vozového parku. Proč? Důvod číslo jedna je jasný – je to v módě. Zejména české energetiky jako ČEZ, E.On, RWE i PRE využívají elektromobily aby ukázaly, že jdou s dobou a že něco dělají pro své okolí. Druhý důvod je, že si elektrický pohon testují a připravují se na dobu, kdy bude rozšířenější i mezi běžnými spotřebiteli. Tahle doba je vzdálená minimálně několik let, ale heslo velí: buď připraven!

  Úspory
  A není důvod, proč by tohoto hesla nemohly uposlechnout i jiné firmy. Alternativní pohony jim už dnes mohou nabídnout možnost prezentovat svou firemní značku jako šetrnou k životnímu prostředí. Podle typu a síly vytížení navíc mohou hybridy nebo elektromobily už dnes, díky stoupajícím cenám pohonných hmot, přinést firmě úspory.

  Elektromobily
  Elektromobily jsou ideální do městského provozu. Např. pro rozvoz menšího zboží nebo zásilek v městské aglomeraci, při kterých se denně nenajede více než 100-150 km. Pro takové úlohy jsou elektromobily jako dělané. Přes den jezdí, v noci se nabíjejí. Vzhledem k počínajícímu konkurenčnímu boji už dokonce lze sehnat malé městské elektromobily za velmi zajímavé ceny.

  Hybridy jsou ideální tam, kde se kombinuje pohyb po městě a dálkové cesty. Ve městě dokážou hybridy přepnout na elektrický pohon a šetřit tak palivo.

  Hybridy
  Hybridy jsou ideální tam, kde se kombinuje pohyb po městě a dálkové cesty. Ve městě dokážou hybridy přepnout na elektrický pohon a šetřit tak palivo. Při delších cestách zapojí spalovací motor, který ale díky propracovanému systému pohonu nabízí výrazně nižší spotřebu než v běžném autě. Mezi nejnovější přírůstky v nabídce na českém trhu patří plug-in hybridy. Ty kombinují výhody elektromobilů a hybridů. Zvládnou ujet na elektřinu min. 20 km a navíc je lze dobíjet.

  Další článek