Skip to main content
Domovská stránka » Udržitelnost a odpovědnost » IMPACT HUB JAKO SOUČÁST ŘEŠENÍ KLIMATICKÉ ZMĚNY
 • Odpovědná budoucnost

  IMPACT HUB JAKO SOUČÁST ŘEŠENÍ KLIMATICKÉ ZMĚNY

  Ve spolupráci s:
  Foto: Adobe Stock
  Ve spolupráci s:
  Foto: Adobe Stock

  PETR VÍTEK

  Spoluzakladatel coworkingové sítě Impact Hub

  Pokud se zajímáte o SDGs, tedy o cíle udržitelného rozvoje, nebo pokud dokonce podnikáte, není vám naše planeta lhostejná a chcete se v této oblasti zdokonalovat, mohly by vám pomoci nejrůznější akcelerační programy, které zvyšují pozitivní dopad přihlášených projektů. Pomohou vám rozvíjet, zefektivňovat nebo škálovat nabízené služby a produkty. Díky tomu se budete spolupodílet na společenském prospěchu a také na zrychlení některých řešení klimatické změny. Zároveň se můžete věnovat udržitelnosti i ve své každodenní praxi, například si nechte vypracovat analýzu provozních nedostatků. Po jejich nápravě lze získat certifikaci Zero Waste Hero, což se podařilo i síti Impact Hub. Naše firma neplýtvá materiály, umožňuje v prostoru třídit nejen papír, ale také kovy, baterie, bioodpad a další. Také využívá úsporné žárovky či perlátory a přešla na zelenou energii. Klientům a hostům nabízí veganské občerstvení, na catering nevyužívá žádné plasty a na baru se snaží co nejvíce nabízet i zodpovědně vytvořené občerstvení.

  K udržitelnosti napomáhá i osvěta a sdílení v komunitách. Proto dává například zmíněný Impact Hub v rámci členské základny k dispozici své know-how či kontakty a učí principům cirkulární a sdílené ekonomiky. „Jedna tiskárna v Impact Hubu obslouží až stovky členů měsíčně. Stejně tak je to s pracovním nábytkem – není důvod, aby jedna židle sloužila jen 4 hodiny denně, když ji po vašem odchodu může využít další člen,“ vysvětluje Petr Vondruš, CEO Impact Hub ČR. To dokazuje, že lze vytvořit prostředí, ve kterém se lidé chovají ohleduplně, a sice k sobě navzájem i k životnímu prostředí. Impact Hub se snaží motivovat a vzdělávat také širokou veřejnost a aktivně spolupracovat se stejně smýšlejícími organizacemi, ať už se jedná o Institut cirkulární ekonomiky nebo Asociaci společenské odpovědnosti. 

  Impact Hub se SDGs inspiruje také na tak klíčové rovině pro udržitelný rozvoj, kterou je spolupráce. Je ve styku s evropskými platformami Climate-KIC a EIT zaměřených na inovace, chytré řešení a změnu klimatu. Akcelerátor ClimAccelerator umožňuje mezinárodní výměnu zdrojů i zkušeností environmentálně zaměřených projektů. Platforma EIT Food zase zprostředkovává nové příležitosti a zajišťuje jednodušší přístup k rozvoji nejen startupové scény. „Impact Hub je nově také EIT Food Hubem, proto iniciuje a aktivizuje nezbytnou diskuzi napříč akademickou, vědeckou, studentskou, odbornou, obchodní a korporátní sférou. Věříme v kolektivní akci a synergie. Všichni, kdo se podílíme na zatěžování životního prostředí, bychom také měli být součástí řešení klimatické změny“, dodává spoluzakladatel sítě Impact Hub ČR, Petr Vítek.

  Next article