Domovská stránka » Udržitelnost a odpovědnost » JE OBCHODOVÁNÍ SE ZLATEM UDRŽITELNÝ BYZNYS?
 • Odpovědná budoucnost

  JE OBCHODOVÁNÍ SE ZLATEM UDRŽITELNÝ BYZNYS?

  Ve spolupráci s:
  Foto: TWI
  Ve spolupráci s:
  Foto: TWI

  S předsedou představenstva TrustWorthy Investment Holding SE Michalem Spurným jsme si povídali o činnosti a budoucím směřování této firmy i o tom, jak mohou lidé ochránit svůj majetek před inflací investováním do drahých kovů, které v současné době, stejně jako v minulosti, neztrácejí svou hodnotu a poskytují záruku jistoty.

  MICHAL SPURNÝ

  Předseda představenstva TrustWorthy Investment Holding SE

  Společnost TrustWorthy Investment se zaměřuje na obchod s drahými kovy, a to včetně zlata.

  Proč jste se rozhodli obchodovat právě se zlatem?

  Zlato je pojistka, která ochraňuje investory před inflací. Inflační křivka dokazuje, že produkty na finančních trzích jako penzijní připojištění, životní pojištění či jiné mají velké problémy s pokrytím nebo překročením inflace, co se týče výnosů. Na rozdíl od nich má zlato výhodu v tom, že inflační křivku kopíruje, což znamená, že vlastníci drahých kovů mají stále v rukou stejnou reálnou hodnotu svých úspor.

  Abychom klientům dokázali, že nabýt majetek ve zlatě opravdu není složité, vyvinuli jsme program spoření, kde si mohou lidé do fyzického zlata ukládat hotovost již od 600 korun měsíčně.

  Vnímáte současnou situaci jako vhodnou pro investování do drahých kovů?

  Inflace jednoznačně říká, že ano. Velkou výhodou je nákup drahých kovů průběžně. Ideální je námi nabízený spořící program, jelikož klienti získávají fyzické zlato nakupované vždy, když si pošlou svou spořící úložku. Tím získávají nejvýhodnější cenu.

  Naše společnost je v sektoru bezkonkurenční díky trvalé udržitelnosti drahých kovů a propracovanému schématu franchisového obchodu.

  Co lze od takové investice očekávat?

  Investoři uchrání své prostředky proti inflaci, zajistí své úspory na budoucnost. V současné situaci finančních trhů radíme klientům rozdělit svůj majetek na hromádky, z nichž jedna by měla být ze zlata, respektive drahých kovů. Doporučujeme do nich investovat 1030 %, záleží na finančních možnostech konkrétního klienta.

  Rovněž je dobré zaměřit se na ukládání peněz pro děti, k tomu je také produkt spoření vhodný. Každý mi dá jistě za pravdu, že dítě za pár let raději uvidí několik cihliček zlata, než inflací znehodnocenou hotovost.

  Existují různé typy či druhy zlata, do kterého lze investovat?

  Naše společnost se zaměřuje na fyzické investiční zlato. Mít fyzické zlato doma nebo v trezoru je ideální, ale také nejlikvidnější a investor má jistotu, že má svůj majetek ve vlastních rukou.

  Proces rafinace, který v našich prostorách spouštíme, však bude umět přepracovat jakýkoli materiál, který obsahuje drahé kovy, a proto dokážeme zpátky zužitkovat i jejich zlomky. Pro představu to mohou být staré šperky, talíře, vázy či jiné předměty.

  Naše společnost se zaměřuje na fyzické investiční zlato.

  Jakou budoucnost čekají drahé kovy?

  Vzhledem k aktuální ekonomické situaci je to velmi těžká otázka. Avšak vlastnit zlato a drahé kovy je jistota, na kterou sázeli již naši prarodiče a jejich rodiče. Z pohledu naší společnosti je zájem o fyzické drahé kovy stále vyšší. Lidé začínají chápat, že je nutné se zajistit i na delší časový horizont, což drahé kovy jednoznačně umožňují.

  Zajímá-li vás více o investování do drahých kovů a mincí.

  Rafinace drahých kovů je na našem trhu bezkonkurenční. Má vaše firma další inovativní směřování?

  Od začátku letošního roku jsme začali dělat zásadní změny. Dokončili jsme franchisový koncept s Asociací franchisingu. Jedná se o detailně propracovaný projekt, který umožňuje zájemcům otevřít vlastní podnikání pod hlavičkou TrustWorthy Investment s kompletně přebudovanou základnou.

  Náš systém stojí na hodnotách společnosti, které chceme prostřednictvím franchisových prodejen šířit dál. Naši franchisanti od společnosti získávají kompletní know-how a podporu.


  V TOMTO ČLÁNKU JSTE SE DOČETLI:

  • Jaké je obchodovat se zlatem
  • Investování do drahých kovů
  • Co lze očekávat od investice
  • Budoucnost drahých kovů
  • Inovativní směřování
  Další článek