Skip to main content
Domovská stránka » Udržitelnost a odpovědnost » KOSMETIKA INSPIROVANÁ PŘÍRODOU JE CESTOU KE KRÁSE
 • Odpovědná budoucnost

  KOSMETIKA INSPIROVANÁ PŘÍRODOU JE CESTOU KE KRÁSE

  Ve spolupráci s:
  Zdroj: YR
  Ve spolupráci s:
  Zdroj: YR

  Ne nadarmo se říká, že to nejlepší pochází z přírody. Dvojnásobně to platí v případě kosmetiky, jejímž základem jsou účinné přírodní ingredience, které mají blahodárný vliv na pleť i pokožku.

  Není proto divu, že obliba rostlinné kosmetiky mezi lidmi neustále roste. Zákazníci také čím dál tím častěji dávají přednost značkám, které jsou šetrné k přírodě a eliminují negativní dopad výroby svých produktů na životní prostředí.

  Účinná kosmetika na rostlinné bázi

  Podle odborníků může mít množství chemických látek obsažených v kosmetice negativní vliv na lidské zdraví. Pokud tedy člověk během dne používá hned několik kosmetických přípravků obsahujících chemické látky, může své pleti a pokožce spíše škodit než prospívat.

  Tyto produkty je však možné nahradit kosmetikou založenou na rostlinné bázi, která je k tělu maximálně šetrná.

  Jak vznikají aktivní látky rostlinného původu

  Na aktivní látky rostlinného původu nedá dopustit ani značka Yves Rocher, která se před více než 60 lety zrodila ve francouzském městečku La Gacilly. Na tomto úchvatném místě lemovaném lesy, horami a poli, značka hospodaří na šedesáti hektarech polí s certifikátem bio a řídí se principy agroekologie.

  Botanická zahrada značky Yves Rocher by se dala nazvat venkovní laboratoří, zkoumají se zde totiž účinky více než tisícovky rostlin pěstovaných v režimu ekologického zemědělství.

  V Yves Rocher neustále zkoumají bohatství přírody, proto je 100 % z použitých aktivních látek přírodního původu a 1 100 z celkového počtu 1 400 ingrediencí, jež v kosmetice používají, taktéž. Syntetické složky, které jsou součástí produktů kvůli bezpečnosti, značka používá jen velmi střídmě a v bezpečných dávkách.

  „Stromy žijí bok po boku, jejich listí se však nikdy nezamotá. Listy se o sebe jemně otírají, respektují prostor jeden druhého. Z každé strany slýcháme o konceptu „společenství“, ideálu, který už neexistuje. Při procházce lesem si ale můžeme všimnout, že se pořád dá žít v harmonii.“

  Sylvain Tesson

  Ochrana životního prostředí

  Ve světě kosmetiky nemusí být příroda pouze součástí produktů, ale může se otisknout i do výrobního procesu, a značky tak mohou vykročit vstříc planetě. To, že lidé preferují značky, které se zasazují o ochranu životního prostředí, dokazuje i průzkum agentury IPSOS z loňského roku.

  Vyplývá z něj, že téměř pro polovinu Čechů je při rozhodování o nákupu důležité vědět, zda je konkrétní firma společensky odpovědná. Za výrobek šetrný k životnímu prostředí je až 70 % oslovených ochotno si připlatit.

  Společensky odpovědná firma

  Mezi společensky odpovědné firmy patří i značka Yves Rocher. Podporuje ty, kteří přírodě pomáhají. V Yves Rocher se zaměřují i na ekokoncepci obalů, neustále se snaží snižovat spotřebu surovin, které pocházejí z neobnovitelných zdrojů, a preferují recyklovatelné materiály. Investují i do obnovitelných zdrojů energie, v současnosti pochází 100 % elektřiny v továrnách Yves Rocher z obnovitelných zdrojů.

  V rámci projektu Nadace Yves Rocher Plant for Life se také věnují sázení stromů. V loňském roce se značce, i díky jejím zákazníkům, podařilo po celém světě vysázet neuvěřitelných 100 milionů stromů.


  V TOMTO ČLÁNKU JSTE SE DOČETLI:

  • Účinná kosmetika na přírodní bázi
  • Jak vznikají aktivní látky rostlinného původu
  • Botanická zahrada značky Yves Rocher
  • Ochrana životního prostředí
  • Společensky odpovědná firma
  Next article