Skip to main content
Domovská stránka » Udržitelnost a odpovědnost » UDRŽITELNOST MŮŽE ČESKÝM FIRMÁM UŠETŘIT AŽ STOVKY TISÍC KORUN
 • Odpovědná budoucnost

  UDRŽITELNOST MŮŽE ČESKÝM FIRMÁM UŠETŘIT AŽ STOVKY TISÍC KORUN

  Ve spolupráci s:
  Foto: Adobe Stock
  Ve spolupráci s:
  Foto: Adobe Stock

  JAN MÁRA

  Obchodní ředitel Armor, s. r. o.

  Armor dodává kompletní sortiment materiálu pro kancelářský i domácí tisk. Díky zpětnému odběru použitých kazet a jejich 100% renovaci a recyklaci úspěšně snižuje negativní zátěž na životního prostředí. www.setrnytisk.cz

  Téma udržitelnosti je ve světě čím dál tím diskutovanější, v posledních letech se napříč světem hledají způsoby, jak ušetřit za energii nebo vodu a jak efektivně zpracovávat odpady. Mnoho zahraničních firem se cestou udržitelnosti vydalo, české firmy s nimi však nestačí držet krok.

  Ušetřete pomocí udržitelnosti i vy

  To ostatně dokazuje i studie společnost PwC, podle které udržitelný rozvoj do firemní strategie zahrnulo v globálním průměru alespoň 25 % firem, zatímco v případě českých firem se toto číslo drží na pouhých 7 %. S udržitelným rozvojem ve firmách je však spojená celá řada benefitů a firmy, které byly v době pandemii donuceny snižovat náklady, díky ní můžou ušetřit až stovky tisíc korun.

  Zájem o udržitelnost roste

  O postoj firmy k udržitelnému rozvoji se navíc začíná zajímat stále více zákazníků a také zájemců o práci v dané firmě. Způsobů, jak být udržitelnější a ekologičtější, přitom existuje hned několik. Jedná se například o využívání obnovitelných zdrojů nebo používání recyklovaných materiálů.

  Recyklace tonerů

  Jednou ze společností, která inspiruje firmy k udržitelnosti, je společnost Armor zabývající se renovací a recyklací tonerů. Ostatním firmám dává návod k tomu, jak mohou smysluplně naložit s použitými tonery, které by jinak skončily na skládkách.

  Next article