Domovská stránka » Technologie » AERO VODOCHODY PATŘÍ SE SVÝMI LETOUNY MEZI SVĚTOVOU ŠPIČKU
ADVERTORIAL

Společnost Aero Vodochody patří k nejstarším firmám svého druhu na světě. Zastupuje celé letecké průmyslové odvětví České republiky, udržuje a rozvíjí jedinečné know-how a právě díky němu patří naše republika mezi 9 zemí, které dokážou vyrobit letadlo od A do Z.

JAN CHVOJKA

ředitel marketingu a PR Aero

Kde vznikají nápady na inovativní technologie?

V oboru letectví, a tedy i u nás v Aero, jde o systematický a dlouhodobý proces. Díky skvělým odborníkům, kteří u nás pracují, není o nové nápady nouze a přicházejí napříč celou firmou. Právě invence a tvůrčí přístup lidí je naší základní hodnotou umožňující uspět v náročné konkurenci.

Kolik času a úsilí stojí za vaším novým letounem L-39NG? Je v něčem jedinečný?

Certifikace letounu jako je L-39NG trvá několik let a podléhá velmi přísným mezinárodním pravidlům. Dá se říci, že se jedná o tisíce hodin práce. Jedinečnost našich letounů vychází z unikátního aerodynamického konceptu konstruktéra Vlčka, který se uplatňuje i u letounu L-39NG. Jinak je letadlo zcela nové a vybaveno nejmodernější technikou, která splňuje veškeré požadavky na výcvik pilotů stíhaček 4. a 5. generace. Letoun L-39NG se skládá ze 14 tisíc dílů a integruje v sobě nejmodernější technologie. Aero se tak profiluje jako lídr na světovém trhu s proudovými cvičnými letadly.

Jak v Aero vyrábíme letadla? Zjistěte ZDE

Letectví je o detailech a perfekcionismu. Jak byste popsal své spolupracovníky?

Výroba letounů je velmi náročný obor na odbornost a preciznost, proto jsou moji kolegové skuteční experti ve svém oboru ale i obrovští srdcaři ve vztahu k letectví a k Aero. Bez toho by to nešlo. Není výjimkou, že zde lidé pracují i více než 30 let. Naši lidé jsou to nejcennější, co máme.

Baví vás letadla? Podívejte se na nabídku volných míst ZDE

Co vás osobně k letectví a Aero Vodochody přilákalo?

Celoživotní láska k letadlům a hlavně možnost pracovat se značkou Aero, která má nejen obrovskou tradici, ale díky svým výjimečným letounům i skvělý zvuk prakticky po celém světě. Součástí uvedení nového letounu do sériové výroby je i komunikační podpora a jeho představení světové veřejnosti a potenciálním zákazníkům, což vnímám jako výzvu.

Proč v tom lítat s námi? TADY je 12 důvodů!

Jaká je vaše vize do budoucna? Čekají Aero další zajímavé projekty?

Zásadním počinem bude předání prvních sériově vyrobených letounů L-39NG našemu prvnímu zákazníkovi. V budoucnu povedou naše kroky k návratu společnosti Aero zpět mezi světovou špičku, kam bezesporu patří. I nadále se budeme soustředit na tři základní pilíře našeho podnikání. Kromě výroby vlastních a unikátních letadel pod značkou Aero budeme pokračovat v zakázkách na údržbu, opravy a modernizaci letadel a v dodávkách leteckých celků našim zákazníkům, jakými jsou například společnosti Airbus a Embraer.

Další článek