Domovská stránka » Technologie » SPOJENÍ VĚDY A FUNKČNOSTI
ADVERTORIAL

S vědeckými poznatky lze pracovat různě. Pro některé vědce představují nové objevy začátek dalšího bádání, pro jiné se ale stávají výzvou, jak je zpřístupnit ostatním lidem. Do této druhé skupiny vizionářů patří i zakladatelé značky funkčního oblečení nanosilver® manželé Torčíkovi.

EVA A LADISLAV TORČÍKOVI

majitelé NanoTrade, mateřské společnosti značek nanosilver® a SKI365

Již od roku 2004 (18 let!) se zabývají výzkumem v oblasti nanotechnologií. Od samého začátku své práce si ale dali za cíl provádět aplikovaný výzkum. „To znamená nejen něco objevit a vyvinout, ale také dostat do té podoby, aby bylo možné nabídnout lidem konkrétní produkty,“ říká Ladislav Torčík.

Stříbro jako přírodní antibiotikum

Prvním výrobkem, který takto představili zákazníkům, byly ponožky s antibakteriálními účinky z jimi vyvinutého vlákna nanosilver®. Jedná se o speciální materiál, který obsahuje molekuly stříbra. Ty jsou do vlákna pevně zafixovány právě díky nanotechnologiím.

Eva Torčíková vysvětluje: „Je vědecky potvrzené, že stříbro má lepší účinky než antibiotika. Ionty stříbra svým působením ovlivňují bakterie, které jednoduše řečeno udusí. Odborné testy prokázaly, že molekuly stříbra mají schopnost likvidovat stovky kmenů bakterií, některé odumírají v průběhu 5–6 minut. Díky tomu tak ponožky, ale i oblečení nanosilver®, získávají dlouhodobou antibakteriální funkci. Omezením bakterií zároveň omezují zápach potu nebo účinně bojují s různými ekzémy a mykózami.“

Design a funkčnost

Vzhledem k nadšenému přijetí antibakteriálních ponožek zákazníky začal být sortiment rozšiřován o další oblečení, jako je spodní prádlo, termoprádlo, trička nebo legíny. Toto převážně sportovní oblečení má navíc další funkční vlastnosti, a to díky kombinaci vlákna nanosilver® s jinými funkčními vlákny. Například spojením s vlákny Merino, Thermo°Cool™ a Coolmax® je oblečení nanosilver schopno v zimě hřát a v létě chladit.


Ekologické a udržitelné

Manželé Torčíkovi na závěr ještě dodávají: „Jsme rádi, že naše výrobky pomáhají snižovat uhlíkovou stopu a zvyšují společenskou odpovědnost tím, že využívají recyklace PET lahví. Oblečení tak má delší životnost, je vhodné pro delší a opakované nošení, díky čemuž se nemusí tak často prát. Při výrobě našich produktů samozřejmě nevyužíváme dětskou práci. Vše hrdě nese označení „Český výrobek“ a lze zakoupit na www.nanosilver.cz, což je největší a nejstarší e-shop s nano produkty v České republice.“

MODERNÍ TECHNOLOGIE NANOSILVER®

– Antibakteriální vlastnosti
– Zabraňuje množení bakterií – zdroje zápachu
– Vhodné i pro ekzematiky
– I do nejnáročnějších podmínek
– Ekologické a udržitelné
– Česká kvalita nanosilver®


Nanotechnologie pomáhá zlepšit kondici i náladu

Díky obrovskému zápalu a lásce k lyžování se podařilo Ing. Ladislavu Torčíkovi vyvinout a vylepšit speciální kluzný povrch upravený pomocí nanotechnologií. Ten umožňuje celoroční lyžování, a to i bez sněhu. Jde o obdobu umělých sjezdovek, jen technologicky na vyšší úrovni. Spolu s povrchem vznikly také trenažéry pro sjezdové lyže či snowboard a nově také pro běžky, což je světový unikát. Technologie je nazvaná SKI365, protože lyžovat se s ní dá opravdu po celý rok, všech 365 dní.

MODERNÍ TECHNOLOGIE SKI365

– Indoor & Outdoor simulátory
– Trenažéry na SKI, SNB a běžky
– Umělé sjezdovky a stopy

ČESKO JE NANO!

Další článek