Domovská stránka » Technologie » V ČESKÉ REPUBLICE JE ZÁSADNÍ NEDOSTATEK LIDÍ S POTŘEBNÝMI DIGITÁLNÍMI DOVEDNOSTMI
 • Technologie

  V ČESKÉ REPUBLICE JE ZÁSADNÍ NEDOSTATEK LIDÍ S POTŘEBNÝMI DIGITÁLNÍMI DOVEDNOSTMI

  Technologie se postupně stávají nedílnou součástí všech oblastí našeho života, díky čemuž roste poptávka po odbornících, kteří se orientují v digitálním světě.

  Používání počítačů a jiných digitálních zařízení je běžné už téměř ve všech profesích. I tam, kde to dříve nebývalo zvykem. Odhaduje se však, že do roku 2030 nebude napříč světem obsazeno neuvěřitelných 85 milionů pracovních míst, a to právě kvůli nedostatku digitálních dovedností.

  Poptávka po pokročilých digitálních dovednostech neustále roste

  Očekává se, že velikost globálního trhu digitální transformace v letech 2022–2030 poroste o více než 23 %. Mezi nejžádanější digitální dovednosti aktuálně patří programování, vývoj webu a aplikací, kybernetická bezpečnost, zákaznický servis či řízení digitálních projektů. Z nejnovější zprávy Evropské komise vyplývá, že 90 % odborníků by mělo mít základní digitální dovednosti. To, že je nutné zvýšit úroveň digitálních dovedností, si podle průzkumu zadaného společností Microsoft Česká republika a Slovensko uvědomuje i vedení českých firem. Z tohoto průzkumu také vyšlo, že na českém trhu chybí přes 30 000 IT odborníků.

  Zdroj: Microsoft

  Microsoft spouští bezplatné IT kurzy

  Společnost Microsoft reaguje na potřebu rozšíření digitálních dovedností a ve spolupráci s partnery nabídne široce dostupné programy hybridních školení a certifikací.

  Misí společnosti Microsoft je poskytnout více než 500 000 lidem z řad veřejnosti a firem bezplatné vzdělávání v IT. Vzdělávání chce také poskytnout 100 000 studentů a pedagogů a více než 20 000 IT profesionálů a cloudových odborníků. „Tento projekt je unikátní v tom, že zahrnuje i lidi, kteří nemají blízko k IT a neví kudy se do něj vydat. Ukazuje se, že polovina pracovní síly v Česku potřebuje proškolení v digitálních dovednostech. Proto je důležité nabídnout projekt dostupný každému,“ přibližuje vzdělávací programy ředitel pro partnerský ekosystém společnosti Microsoft Martin Hruška.

  Zdroj: Microsoft

  JAKÉ PROGRAMY MICROSOFT VE SPOLUPRÁCI S PARTNERY NABÍZÍ:
  • GoodCall a program ITjede.cz a ITide.sk
  • Digistart.cz s Digiskills
  • Rekvalifikace s Unicorn University a Unicorn Hatchery
  • CzechITas Digitální akademie
  Další článek