Skip to main content
Domovská stránka » Technologie » VAŠI CESTU K UMĚLÉ INTELIGENCI OBJEVÍME DO TŘÍ TÝDNŮ
ADVERTORIAL

Umělá inteligence (AI) je technologicky dobře zvládnutý nástroj pro pokročilou digitalizaci všech oborů podnikání, rychle se prosazující například v e-commerce. O AI jsme si povídali s Guillermem Aldou ze společnosti Etnetera (člen Etnetera Group).

GUILLERMO ALDA

zakladatel GoodAI Applied & Solutions, Head of AI Business Etnetera 

Umělá inteligence jako nástroj pro pokročilou digitalizaci se na českém trhu skloňuje ve všech pádech. Jak moc skutečně ovlivní další digitalizaci v Česku?

AI může znamenat velký transformační přínos pro všechny segmenty trhu. Umí vyvinout celou sadu nástrojů pro firmy i zaměstnance tak, aby se mohli soustředit jen na činnosti s vysokou přidanou hodnotou. S AI pomáháme zvýšit prodeje, optimalizovat interní procesy nebo dokonce vytvářet nové obchodní kanály a příležitosti ke zvyšování obratu. Digitalizaci tedy AI už nyní ovlivňuje velmi.

Říkáte, že vaše AI řešení přináší výsledky během několika týdnů, ne let. Opravdu?

Ano, je to skutečně tak a způsob, jak o tom můžeme firmy přesvědčit je ukázat implementaci AI na těch případech, kde opravdu může mít rychlý pozitivní dopad na byznys. Pro tento účel jsme vytvořili produkt s názvem Discovery Sprint, jehož prostřednictvím pomáháme firmám identifikovat a validovat přínosy konkrétních AI řešení, a to do tří týdnů. Jako první řešíme vaši potřebu i konkrétní situaci podle toho, v jakém byznysu se pohybujete a jaké jsou vaše dlouhodobé i krátkodobé cíle.  

Je zavedení AI drahé?

AI není v pravém slova smyslu nákladem, ale investicí do zlepšení vašeho obchodního výsledku a do rozšíření vaší působnosti na trhu. To však neplatí v případě, že AI implementujete nesprávně. Pak může být těžkým, pomalým a nákladným řešením.

Pokud se obrátíte na externí dodavatele, obvykle vám nenabídnou to, co Etnetera Group. Tedy řízení velkých projektů z jednoho místa. To je u nás opravdu unikátní a jiné než u konkurence. S AI můžete dosáhnout mnohem větších přínosů, pokud ji přijmete jako integrální součást firmy, ne jako specifický nástroj pro řešení jedné specifické věci. 

Jaké další kroky musí zájemce udělat, aby mohl AI řešení od Etnetery implementovat?

Stačí nás kontaktovat. Připravíme úvodní schůzku, kde nejdříve probereme vaši potřebu i konkrétní situaci, kterou řešíte. Také to, v jakém byznysu se pohybujete a jaké jsou vaše dlouhodobé i krátkodobé cíle. Na to jsme schopni postavit akční plán AI kroků, abyste těchto cílů jako firma dosáhli.

Budeme pro vás partnerem, o kterého se můžete opřít, od první myšlenky, přes vývoj řešení (vytvoření a nasazení AI modelů reflektujících vaše potřeby) až po MLOps (zajištění jejich správné funkčnosti). A to i v dlouhodobém výhledu. 

Next article