Domovská stránka » Ženy v businessu » ANDREEA MOLDOVAN: BÝT DOBROU MATKOU I MANAŽERKOU JE PRO MĚ VÝZVA
 • Ženy v businessu

  ANDREEA MOLDOVAN: BÝT DOBROU MATKOU I MANAŽERKOU JE PRO MĚ VÝZVA

  Andreeo, proč jste si vybrala právě AVON?
  Když jsem v AVONu před více než patnácti lety začínala, vůbec jsem netušila, jak moc mi tato společnost změní život a do jaké míry budu mít sama vliv na životy lidí kolem sebe. Nevěděla jsem, že procestuji svět, nebo že budu řídit stovky lidí a business v hodnotě více než 100 milionů dolarů. Nenapadlo by mě, že budu mít odvahu opustit rodné Rumunsko, a že díky tomu poznám množství  životních příběhů lidí nejrůznějších kultur.

  Kvůli pozici generální ředitelky jste se musela přestěhovat do České republiky. Jak na vás zapůsobila a jak vnímáte Čechy jako takové?  
  Musím říct, že i po třech letech strávených tady mě nepřestává překvapovat, kolik lidí se tu je ochotno zapojit do charitativních projektů! 15. ročníku tradičního AVON Pochodu se i přes úmorná vedra zúčastnilo rekordních 23 tisíc lidí a akce je tak bezkonkurenčně největší svého druhu v Evropě!

  AVON mi umožnil nejen úspěšně rozvíjet kariéru, ale zvládám i vychovávat 3 děti a užívat si osobního života. Mám opravdu štěstí, že mě kromě AVONu podporuje i moje rodina. Jen díky tomu se mohu neustále posouvat dál.

  Andreeo, je vůbec možné skloubit top manažerskou pozici se soukromým životem? Daří se vám to?
  Samozřejmě, že je pro mě velkou výzvou být zároveň dobrou matkou a úspěšnou manažerkou. V obou případech se snažím o to, být vždy u těch opravdu důležitých momentů. Jednou jsou na prvním místě děti, jindy je to zkrátka AVON. I po 15 letech cítím, že rozhodnutí pracovat pro AVON bylo jedno z nejlepších v mém životě. Nejde jen o to, že práce v kosmetice je pro ženu prostě příjemná. AVON mi umožnil nejen úspěšně rozvíjet kariéru, ale zvládám i vychovávat 3 děti a užívat si osobního života. Mám opravdu štěstí, že mě kromě AVONu podporuje i moje rodina. Jen díky tomu se mohu neustále posouvat dál.

  AVON tvrdí, že je „společností pro ženy“. Jak velkou část společnosti vlastně ženy tvoří?
  AVON chce být společností pro ženy po celém světě. Chceme ženám dopřát pocit samostatnosti, uznání, finanční nezávislosti a pomoci jim rozvíjet jejich vlastní kariéru. Na základě údajů americké Národní asociace manažerek patří AVON dlouhodobě mezi přední světové společnosti, které zaměstnávají ženy i ve vrcholném managementu. Financial Times, Forbes nebo Fortune naše manažerky opakovaně řadí mezi nejvlivnější ženy světa. I v české pobočce zastávají ženy důležité manažerské  pozice.

  Jaký je Váš hlavní klíč k úspěchu?
  Jedním z klíčových faktorů je samozřejmě porozumění potřebám zákazníků a schopnost je uspokojit. Pokud jde o moji osobní filozofii, která se mi během posledních 15 let opravdu osvědčila, pak je klíčem k úspěchu ocenění druhých. Opravdu věřím, že se od každého můžu naučit něco nového. Každý z nás je v něčem dobrý. Moje role spočívá v tom, tuto schopnost správně odhalit a vytvářet vhodné prostředí, které bude motivovat k těm nejlepším výkonům. Jsem pyšná na to, že můžu pracovat v týmu profesionálů. AVON je jednou ze tří nejúspěšnějších kosmetických společností. Tradičně nejsilnější jsme na poli dekorativní kosmetiky a vůní. Každý náš katalog přináší přes tisíc produktů, ročně uvádíme přes 300 novinek. AVON je ale mnohem víc, než  jen výrobce kosmetiky, módy a potřeb pro domácnost. Je opravdovou společností pro ženy, které se nebojí jít za svými sny, ať jsou jakékoliv! Je společností, která staví na blízkém vztahu se zákazníky, jimž na rozdíl  od běžného prodeje dokáže poskytnout osobní radu a doporučení.

  Jaké jsou vaše cíle v ČR?
  Jsme hrdí na to, že je AVON nejoblíbenější kosmetickou značkou v České republice. Neustále se snažíme rozvíjet naše vztahy nejen se zákazníky, ale i samotnými AVON Ladies a Gentlemany. I nadále chceme přinášet kvalitní produkty a budovat tak loajalitu ke značce. Naším cílem je, aby se AVON stal v oblasti rychloobrátkového zboží číslem jedna mezi zaměstnavateli v České republice. 

  Další článek