Skip to main content
Domovská stránka » Ženy v businessu » DIGITÁLNÍ DOVEDNOSTI NÁS (NEJEN) ŽENY DRŽÍ NAD VODOU
 • Ženy v businessu

  DIGITÁLNÍ DOVEDNOSTI NÁS (NEJEN) ŽENY DRŽÍ NAD VODOU

  Ve spolupráci s:
  Adobe Stock
  Ve spolupráci s:
  Adobe Stock

  Hlavní impuls k založení organizace Czechitas v roce 2014 byl zvýšit zájem žen o vzdělání v informačních technologiích. Dali jsme jim příležitost podílet se na vytváření světa kolem nás. Světa, který se neustále mění díky technologiím.

  DITA FORMÁNKOVÁ

  Zakladatelka a předsedkyně správní rady neziskové organizace Czechitas

  Technologie přinášejí inovace ve všech oborech a mají velký společenský dopad. Dokážou se popasovat s úkony, které doposud ležely mimo lidské možnosti nebo představivost. S rostoucí automatizací a robotizací přestává být sebevzdělávání volbou, ale stává se nutností.

  Rutinní práce mizí a na stávající profese je potřeba ovládat stále více technických nebo digitálních dovedností. Od vypuknutí pandemie všichni víme, že právě ty jsou i klíčem „k přežití“.

  Budoucnost patří technologiím

  Technologické profese patří (a budou patřit) mezi nejcennější a nejvíce perspektivní obory. Digitální dovednosti samotné nás ženy činí konkurenceschopné a angažované. A my přinášíme do technologií rozmanitost, odlišné pohledy, a tím i inovace.

  Přinášíme barvu, kterou někdy černobílý svět IT kolem nás potřebuje. To si ve velkém uvědomují i společnosti, které v oblasti působí. Pro ně je diverzita v týmu důležitá, protože mnoho studií potvrzuje, že čím rozmanitější tým máte, tím je jeho výkon vyšší. Ženy v IT tak pro mnohé manažery neznamenají jen číslo, ale opravdový přínos pro celou organizaci.

  IT kurzy pro děti a mládež do 15 let ZDE

  Současná situace v České republice

  V Česku chybí podle MF DNES více než 14 tisíc odborníků. Odhady počtu chybějících technologických pracovníků dosahují dokonce až několika desetitisíců. Důvod je především ten, že ne všechny firmy mají vypsané všechny volné pracovní pozice.

  Zveřejňují například jen jedno pracovní místo, ale jsou schopny vzít na tuto pozici naráz i tři IT specialisty, protože pro ně představují velký přínos a mohou jim nabídnout dostatek práce. 

  My v Czechitas se snažíme ženám ukazovat stovky příběhů úspěšného přechodu jejich kolegyň z úplně jiného oboru. Do IT s námi přešly ženy z gastronomie, vědy, překladatelství, marketingu, kancelářských činností nebo z rodičovské dovolené.

  V podstatě neexistuje odvětví, kde bychom nenašli nějaký „náš“ příběh. Více než 800 uplatněných klientek na různých IT místech to potvrzuje.

  Chcete se také zúčastnit IT kurzů? Vyzkoušejte online kurzy zdarma ZDE

  Najít si svůj směr

  IT je totiž velmi rozmanitý obor. Uplatní se v něm každá žena, která prokáže schopnost učit se. A je jedno, jestli se jedná o datovou analytiku, testování, vývoj webových stránek, projektový management nebo grafický design. Záleží jen na tom, co danou ženu nejvíce baví.

  Zaměstnavatelé a naši partneři jsou schopni IT specialistky přijmout a poskytnout jim potřebnou podporu pro další rozvoj, protože moc dobře vědí, že se jim vše v budoucnu vrátí.

  Next article