Domovská stránka » Ženy v businessu » DIVERZITA VE SPOLEČNOSTI BOSCH
ADVERTORIAL

Společnost Bosch ví, že diverzita je důležitá, obohacuje pracovní prostředí a přináší nové pohledy na řešení složitých úkolů. Proto podporujeme působení žen na všech našich firemních pozicích.

Klademe důraz nejen na genderovou diverzitu, ale třeba i na diverzitu věkovou, národnostní a kulturní. Naše odvětví (vývoj a výroba v automotive) je tradičně mužské prostředí. Tuto situaci měníme, a to podporou technického vzdělávání dívek od mateřských škol až po univerzity. Pořádáme různé akce, abychom u nich probudili zájem o techniku: například Girls´ Days, Bosch Fridays nebo High Tech Day. Unikátní akcí je Mechathon, kde studenti konstruují a programují robota.

Ve firmě Bosch vytváříme podmínky atraktivní pro ženy. Nabízíme nejen firemní vzdělávání, rozvojové programy, ale i flexibilní pracovní dobu, možnost zkrácených úvazků, home-office nebo třeba firemní školku v našich největších závodech v Českých Budějovicích a Jihlavě.

A jaké jsou příběhy žen u nás v Boschi? To si můžete předčíst v následujících medailoncích.

BARBORA SCHELOVÁ

HR Director pro ČR a SR

Po studiu na Univerzitě Karlově přijala pracovní nabídku ve firmě Bosch České Budějovice se zodpovědností za koordinaci projektů a zlepšování procesů. Nyní vede HR a zároveň zodpovídá za koordinaci HR témat v regionu ČR a SR. Za úspěch považuje nábor velkého množství kandidátů na odborné technické pozice. Dnes má Bosch v Českých Budějovicích přes 700 vývojářů a vlastní softwarové centrum. 

LENKA ZVIEFELHOFEROVÁ

Skupinová vedoucí v konektorovém kompetenčním centru

Lenka nastoupila po studiích na ČVUT do Bosche v Českých Budějovicích, aby získala zkušenost v automotive. Našla zde nejen zajímavé projekty, ale i životního partnera. Prošla pozicemi ve výrobě, nákupu, projektovém vedení a vývoji. Dnes vede tým 10 expertů na elektrická konektorová spojení. Ráda tráví čas se svými 2 dcerami. Odpočívá při procházkách v přírodě s přáteli z Bosche.

VLAĎKA NEŠPOROVÁ

Specialistka firemní strategie

Jejím úkolem je koordinace firemní strategie v souladu s vizí a misí Bosche. Vlaďka začínala jako asistentka vedení společnosti, bavilo ji i vzdělávání a optimalizace procesů. Na své profesní cestě se nikdy nebála změn. Při práci se setkává s mnoha kolegy a manažery, díky kterým si uvědomuje, co je v profesním životě důležité – komunikace, důvěra a lidskost.

KAMILA BUBALOVÁ

Vedoucí analytického týmu

Již během studií na VUT byla Kamila součástí mezinárodního týmu, který se věnoval nanášení uhlíkových vrstev pro polovodiče. Po škole hledala práci, kde by uplatnila technické vzdělání a zároveň pracovala v mezinárodním týmu. Příležitost našla v Boschi. Prošla několika pozicemi a nyní vede celosvětový tým datových analytiků, který podporuje lokální i centrální řešení pro sběr a analýzu dat. Mimo to pořádá Hackathony.

DANA BOKVAJ

Zkušební technička

Když Dana nastoupila do výroby v budějovickém Boschi, chtěla se kariérně posouvat, a tak se zúčastnila Datové akademie Czechitas. Kurz úspěšně absolvovala a získala pozici zkušebního technika ve vývojovém oddělení. Nyní provádí měření a zkoušky, připravuje, zpracovává a vyhodnocuje data ze zkušebních zařízení. Nadále se chce vzdělávat, momentálně nastoupila na bakalářské studium.

Další článek