Skip to main content
Domovská stránka » Ženy v businessu » NADAČNÍ FOND VERONIKY KAŠÁKOVÉ
 • Ženy v businessu

  NADAČNÍ FOND VERONIKY KAŠÁKOVÉ

  Jsme nadační fond, který se rozhodl doprovázet mladé lidi z dětských domovů na jejich cestě do běžného života. Tato myšlenka vznikla na základě zkušenosti naší zakladatelky Veroniky Kašákové. Ta sama strávila 16 let v dětském domově ve Vysoké Peci.

  Právě proto vznikl projekt Restart s našimi průvodci, kteří pracují s mladými lidmi rok a půl před odchodem z dětského domova, ale hlavně poté co se brány dětského domova zavřou, a to minimálně rok a půl po odchodu a mladý člověk tedy nezůstává sám.

  Veronika Kašáková
  Zakladatelka Nadačního fondu Veroniky Kašákové

  Naši průvodci jsou námi proškolení lidé, kteří prošli psychotesty, psychickou způsobilostí, pohovorem s dětským psychologem panem profesorem Radkem Ptáčkem a absolvují povinná školení, jako jsou finanční gramotnost, sexualita apod. Mají proto potom odpovědi pro mladé lidi po odchodu, kdy začínají řešit věci v praktickém životě, jako je bydlení, hospodaření, sebepřijetí, sebeláska, hledání práce apod.

  V současné době doprovázíme kolem 100 dětí a mladých lidí ve 4 krajích. Naši průvodci navštěvují mladé lidi dvakrát v měsíci až do stabilizování životní situace. 

  Next article