Skip to main content
Domovská stránka » Ženy v businessu » PRÁCE PLNÁ HER A SNŮ
ADVERTORIAL

Téměř 80 % dospělých Čechů zkusí alespoň jednou ročně štěstí v loterii. O tuto zábavu pro miliony lidí se stará kolem pěti stovek zaměstnanců jedné z nejstarších českých firem, která se před pár dny stala Zaměstnavatelem desetiletí.

KATEŘINA LUKÁŠOVÁ

HR ředitelka společnosti Sazka

Získali jste ocenění pro nejlepšího zaměstnavatele uplynulé dekády. Jaká je současná Sazka ve srovnání s tou před deseti lety?

Diametrálně odlišná. Z tradiční loterní firmy se stala moderní a zábavní společnost, která se snaží neustále posouvat a růst. Jen počet zaměstnanců Sazky se za posledních deset let více než zdvojnásobil. Firma už dávno není jen o Sportce, ale vychází ze širokého portfolia her a služeb, které využívá více než tři čtvrtiny dospělé populace. Stejně jako roste mezi sázejícími zájem o Sazku, těšíme se také ze stále větší popularity i na trhu práce. 

Naše podnikání je primárně spojeno s hrami, zábavou, sny a štěstím – a přesně tyto atributy se promítají i do samotné práce našich zaměstnanců.

Čemu tento zájem o práci v Sazce přisuzujete?

Z mého pohledu je to kombinace řady faktorů. I v ekonomicky nepříznivých časech lidem zvyšujeme platy, vyplatili jsme plné bonusy, pravidelně povyšujeme, nabízíme řadu nových benefitů s důrazem na osobní rozvoj a vzdělávání a také jsme se loni přestěhovali do zcela nových kanceláří.

Moderní prostory ekologické budovy v Praze na Bořislavce s nádherným prostředím disponují například vlastním fitness i moderními technickými možnostmi, které posunuly firemní kulturu na nejvyšší možnou úroveň.

Naše podnikání je primárně spojeno s hrami, zábavou, sny a štěstím – a přesně tyto atributy se promítají i do samotné práce našich zaměstnanců. Pokud chceme, aby hry Sazky bavily zákazníky, tak musí být hravá i zábavná náplň práce lidí, kteří se o oblíbené loterie a hry denně starají. 

Jaké lidi primárně hledáte? Dáváte šanci i studentům bez praxe?

Momentálně přibíráme nejvíce kolegů do technologického a marketingového oddělení. Souvisí to především s narůstajícím vlivem naší online nabídky a využíváním inovativních technologií. Absolventi u nás mají dveře otevřené, aktuálně navazujeme dlouhodobější spolupráce s vybranými školami. Vysokoškoláky navíc lákáme už v průběhu jejich studia formou stáží. Mám radost, že se nám s několika trainee dokonce podařilo následně domluvit na trvalém pracovním umístění.

Máte problém kvalitní a schopné lidi získat? 

Určitě jsou pozice, kdy výběrové řízení trvá mnohém déle, než bychom si představovali. Naší výhodou je, že velmi často dokážeme obsadit místo z vlastních zdrojů. Opravdu si zakládáme na kariérním růstu zaměstnanců. Ostatně i já jsem toho přímým důkazem.

Mimo povyšování se navíc snažíme vyhovět i přáním zaměstnanců na změnu pozice v rámci organizace. Takové posuny firmě pomáhají například s novými inovacemi a nápady. Klíčovou roli hraje v tomto směru týmovost a vzájemná interakce mezi kolegy, ve velké míře například využíváme společné inovativní workshopy. Chceme mít skutečně motivované zaměstnance, protože bez nich nemůže být Sazka nikdy úspěšná.   

Next article