Domovská stránka » Ženy v businessu » ÚSPĚŠNÉ ŽENY
Ženy v businessu

ÚSPĚŠNÉ ŽENY

To, že pomáhat je krásné, nám potvrzuje již několik let Nadace Krása pomoci. V jejímž čele stojí Taťána Gregor Brzobohatá, která různými způsoby podporuje seniory v naší zemi. U nadace ale její aktivity nekončí.

Patříte k úspěšným českým topmodelkám a téměř 12 let jste předsedkyní nadace Krása pomoci. Můžete nám sdělit, jak konkrétně se angažuje-te, popřípadě v jakých dalších oblastech?

V mojí komerční práci se stávám součástí týmů svých klientů, věnuji se i kreativě a vývoji kampaní, PR a komunikaci na sociálních sítích. Tedy hned vedle focení a natáčení jsou to právě tyto oblasti, ve kterých se ráda realizuji. Mám díky tomu prostor být opravdovou součástí týmu a se svými klienty “love brands” spolupracuji na exkluzivní a většinou dlouhodobé bázi. V neziskové oblasti se plně věnuji Nadaci Krása pomoci, kde působím jako předsedkyně správní rady, jsem zároveň výkonnou součástí týmu, věnuji se fundraisingu, podílím se na tvorbě projektů, PR, setkávám se s našimi klienty i partnery. Spolupracujeme jak s vládou a vybranými ministerstvy, kde lobbujeme za změny legislativy, tak s ostatními neziskový-mi organizacemi. Propojujeme naše klienty se sociálními službami, které jim pomáhají žít co nejdéle a důstojně v domácím prostředí.

Jste nádherná žena a jediná držitelka titulu Miss World. Setkala jste se někdy ve spojitosti s tímto titulem s předsudky nebo podceňováním Vaší osoby? Jakým způsobem jste tomu čelila a co byste poradila dalším ženám?

Jistě, myslím, že se s tím se-tkal naprosto každý, muž či žena, bez rozdílu. Rozhodně se nenechte otrávit a věřte tomu, že když Vás někdo shazuje nebo podceňuje, má on sám mnoho starostí s tím, co si něm myslí ostatní.

Moje rada? Nezabalte to, ni-kdy! Najděte v sobě ty silné stránky a na tom stavte. Buďte sami sebou, jste jako jedinec naprosto výjimeční. Nikdo na světě není jako vy! Za sebe mohu říct, že se snažím dělat svoji práci nejlíp jak umím a zároveň mám přirozenou motivaci na sobě dál pracovat. A je fakt, že podobné situace naopak dokážou člověka skvěle motivovat k lepším výsledkům. A to je ve finále ta nejlepší odpověď na podobné výroky ostatních.

Mnoho firem považuje diverzi-tu za nezbytnou součást jejich CSR aktivit. Jaký je Váš názor na přístup firem k této problematice?

Že by diverzita rozhodně ne-měla být součástí CSR, kam běžně spadá spíš dobročinnost, případně udržitelnost a vliv na okolí apod. A zapojování žen, případně starších lidí, cizinců nebo jakoukoli další „jinakost“ vyberete, do pracovních kolektivů není nic takového. Měl by to být přede-vším zájem firmy, protože skrz diverzitu může dosahovat lepších výsledků. Různorodý tým je efektivnější, kreativnější a dokáže oslovit také různorodou skupinu zákazníků firmy.

NADACE KRÁSA POMOCI

Nadace KRÁSA POMOCI byla založena v roce 2008. Od této doby rozdělila mezi projekty pomáhající seniorům po celé ČR přes 31 milionů korun.

Další článek
Domovská stránka » Ženy v businessu » ÚSPĚŠNÉ ŽENY
Ženy v businessu

PROČ ŽENY BEROU ZA STEJNOU PRÁCI MÉNĚ PENĚZ?

Ve dnech 27. a 28. 3. proběhne 11. ročník konference Equal Pay Day. Přináší konzistentní postoj a globální pohled, vzdělávání, sebevědomí a komunikaci. 

Fakta, reálné příběhy i emoce

Konference nabízí originální vhled do myšlení a chování žen, aniž by se vyhýbala zkušenostem a postojům mužů. Předkládá realitu, fakta, ale zejména reálné příběhy a emoce, ze kterých se můžete nejvíce naučit. Tradičním tématem je proč ženy stále berou za stejnou práci méně peněz. Každým rokem se však naše pozornost posouvá dále. Hledáme nové trendy v podnikání a v kariéře. Chceme  ukazovat, jak skvělé ženy mezi námi jsou.

Konference Equal Pay Day

Konference přináší skutečný osobní a profesní impuls do životů účastníků. Zabývá se celospolečenským tématem ODPOVĚDNÉHO BYZNYSU, o kterém bude z různých úhlů pohledu hovořit  30 osobností z managementu; HR, PR, CEO, podnikatelů, diplomacie i neziskového sektoru. Mezinárodní účast i fakt, že konference vyvrací mýtus, že nemáme dostatek úspěšných žen, dělá z konference mimořádný zážitek. Díváme se směrem do budoucnosti. Ptáme se, jakou roli hraje a bude hrát odpovědnost a jakou roli v ní již nyní hrají ženy a jaké bariéry si zbytečně stavíme do cesty. Jak začít přemýšlet v globálním měřítku a nebát se jít svými nápady proti proudu.

Lenka Šťastná, prezidentka pořádající organizace Business & Professional Women CR  vysvětluje: „Ženy čelí v byznysu jiným výzvám než muži. Je důležité najít společnou řeč, naučit se ve vztahu k mužům lépe komunikovat a vnímat také jejich názor na otázky související s odpovědným podnikáním a postavení žen v něm. Firmy odpovědně přistupující k různým potřebám svých zaměstnanců prokazatelně dosahují lepších ekonomických výsledků. Pohled na ženy v byznysu je přesto stále zatížen řadou předsudků a stereotypů. O nich se bude na Equal Pay Day také diskutovat.”

Přijďte se inspirovat na konferenci Equal Pay Day, která si dlouhodobě udržuje vysokou profesionální úroveň a zároveň vás bude bavit. Druhý konferenční den je věnovaný mentoringu a stal se už  největším svátkem předávání zkušeností mezi ženami v ČR. Buďte u toho i letos. Svou vstupenku si rezervujte včas na www.equalpayday.cz/vstupenky

Na konferenci letos vystoupí:

 • Mounia El Hilali Acherkouk Yakhlef – CEO & CSO IKEA ČR, HU, SK 
 • Bryan Ayling – GM MARS, Central Europe 
 • Edita Szabóová – GM Mary Kay, CZ & SK
 • Paolo Lanzarotti – CEO Asahi Breweries Europe Ltd 
 • Cliona Manahan – Ambassador to Czech Republic, Ireland
 • Lucie Urválková – místopředsedkyně představenstva & CFO UNIQA
 • Taťána Gregor Brzobohatá – předsedkyně správní rady nadace Krása pomoci, filantropka, Miss World 2006  
 • Ondřej Gregor Brzobohatý 
 • Gabriela Bechyňská – Corporate & Government Affairs Manager CZ/SK & Hungary at Mondelez Europe Services 
 • Roman Stolejda – Managing Director at Programmatic Media.s.r.o 
 • Markéta Fassati – sopranistka a zakladatelka projektu Fassati Art Festival
 • Lenka Simerská – gestorka projektu 22% k rovnosti, MPSV
 • Lucie Mádlová – Executive Director of the Association of Social Responsibility / Czech Goodwill Ambassador 
 • Emma Boishardy – CEO GSK
 • Natalia Stroe – Franchise Country Manager at Coca-Cola Česká republika s.r.o.
 • Kateřina Fišerová – CEO SmartSelling a.s. 
 • Vania Kaneva Minkova – Managing Director of Council of women in business in Bulgaria
 • Kamila Paličková – majitelka Redline expedition s.r.o. / AIDO Group a.s.  
 • Monika Hilm – regionální ředitelka Vienna House 
 • Diana Procházková – ČEPS
 • Jan Vlček – generální ředitel TV NOVA

Během druhého dne, 28. 3. 2020, bude 65 ženských osobností předávat své zkušenosti těm ženám, které pracují na své kariéře nebo podnikání. Již předem se budete moci registrovat ke stolům, které povedou například: 

 • Zuzana Lošáková, Mars, Corporate Affairs Director Central Europe
 • Hana de Goeij, TV NOVA, Brand and Innovation Manager
 • Lucie Urválková, Uniqa pojišťovna CZ, finanční ředitelka a místopředsedkyně představenstva 
 • Radmila Pinkavová Jirkovská, TV NOVA, ředitelka HR sekce
 • Tereza Zavadilová, šéfredaktorka deníku E15  

ale třeba také Taťána Gregor Brzobohatá nebo Mirka Čejková. 

5 různých mentorek během jednoho dne – to ženám může změnit nejen jeden den, ale celý život.  

Další článek