Domovská stránka » Ženy v businessu » VERONIKA ALLISTER: SVĚT POTŘEBUJE ODVÁŽNÉ ŽENY
 • Ženy v businessu

  VERONIKA ALLISTER: SVĚT POTŘEBUJE ODVÁŽNÉ ŽENY

  FOTO: Archiv VA

  Proč by každá žena měla znát biologii a fyziologii svého těla? A jak mohou ženy uspět v oborech, které jsou spíše dominantou mužů? O tom všem i o důležitosti životní rovnováhy jsme si povídali s Veronikou Allister.

  VERONIKA ALLISTER

  zakladatelka projektů Systers.bio a Code of Life
  autorka knižního bestselleru Hoř pomalu

  Věda, biologie a s ní související genetika jsou fascinující oblasti, kterým se věnujete. Myslíte, že by se ženy o tyto oblasti měly více zajímat?

  Základy biologie a fyziologie těla by měla znát každá žena. Nejen kvůli sobě, ale i kvůli svým dětem. Ženský biohacking je velice mladý obor.

  Je blahodárné, aby se žena v moderním světě zajímala o vědu, biologii a související genetiku. Každá žena prochází různými životními cykly a vědecké studie jsou omezené, proto je důležité, aby si uměla poradit i sama.

  Jste odbornicí na biohacking, co přesně to znamená a jak se někdo může stát biohackerem?

  Biohacking je nekončící cesta sebepoznávání. Každý člověk se může stát biohackerem. Biohacking není jen o zdravém životním stylu, je to jeho nadstavba. Má v sobě několik principů.

  FOTO: Archiv VA

  Jedním z nich je optimalizace nervového systému, tedy vytrénování fyzické i mentální odolnosti. Tato odolnost stojí na třech pilířích, které musí být v rovnováze, a to  Fitness / Wellness / Stillness. Pokud jsou tyto pilíře v rovnováze, máte odolný nervový systém.

  V biohackingu se pracuje s intuicí, ale aby se k ní člověk dostal, je potřeba se začít měřit, pozorovat, pracovat s daty. 

  Občas jsou vaše názory považovány za kontroverzní, myslíte, že je důležité, aby se ženy nebály říct své názory, i když se občas mohou zdát netradiční?

  Nepřijdu si kontroverzní. Přijde mi však kontroverzní jak je společnost nastavená a co přijde lidem normální. Biohacking a to, co učím, je jednoduché. Je to návrat k přírodě, k sobě samé. Jsem zastánkyní radikální upřímnosti, která vede k autenticitě jedince a opravdového sdílení sebe sama.

  Vstoupili jsme do věku, kdy se re-definuje co to znamená být ženou, mužem. Pro každého z nás to znamená něco jiného, každý z nás se ve svém těle cítí více či méně mužem či ženou. Někteří z nás si uvědomují, že oba tyto principy máme v sobě.

  Vidíte potenciál žen v typicky mužských oborech?

  Pokud ženu láká jít do oboru, kde je momentálně více mužské prostředí než ženské, tak ať do toho jde a ať je sama sebou. Celý život jsem byla v mužském prostředí a vím, že to není lehké.

  Žena, která pracuje v mužském prostředí potřebuje hodně síly a odvahy být sama sebou a nenechat se tím stáhnout. Pokud to zvládne, může to prostředí opravdu hodně obohatit. 

  Co byste poradila ženám, které zvažují vlastní podnikání nebo kariéru ve vědě a technických oblastech?

  Pokud vás tyto obory lákají, pak směle do toho. Svět potřebuje odvážné ženy, které ví, co chtějí, ale zároveň se nebojí být zranitelné a tuto zranitelnost sdílet se světem.

  Potřebujeme ženy, které vedou a zároveň jsou stále samy sebou. Inspirují další ženy, jejich matky a dcery, navzájem se podporují, a tím tak vytvářejí prostor pro další generace. Tato inspirace však u žen nekončí, pokračuje i v mužském světě. Když je žena ve vedoucí pozici a je sama sebou, ve svém středu, pak se dějí zázraky. 

  Další článek