Domovská stránka » Zodpovědná společnost » NA NÁVRHU NOVÝCH KANCELÁŘÍ SPOLEČNOSTI NOVO NORDISK SE PODÍLELI ZAMĚSTNANCI
ADVERTORIAL

Globální farmaceutickou společnost Novo Nordisk, jejíž historie sahá až do roku 1923, je možné po právu zařadit ke společensky odpovědným firmám. Dokládá to ostatně i koncepce kanceláří New WOW, jejímž cílem je přizpůsobit užívání kancelářských prostor potřebám zaměstnanců.

Společnost Novo Nordisk působící i v České republice, se po 22 letech rozhodla prostřednictvím koncepce New WOW (Novo Nordisk new Ways of Working) změnit stávající kancelářské prostory i formy práce. Jejím cílem bylo zajistit zaměstnancům co nejflexibilnější pracovní prostor. Aby mohla tohoto cíle dosáhnout, rozhodla se v rámci Inclusive Leadershipu pro aktivní participaci zaměstnanců již na samotném počátku projektu.

TALENTY SE ZÁJMEM O VĚC HLEDÁME STÁLE. KLIKNĚTE ZDE

Prostor, který odpovídá přáním a potřebám zaměstnanců

Klíčovou roli v definování nového pracovního prostředí hrála pracovní skupina WOW Team, která byla složena ze zástupců všech oddělení a reprezentovala různé pracovní pozice. Samotné realizaci kancelářských prostor předcházely nejen průzkumy mezi zaměstnanci, ale také 13 rozhovorů se všemi vedoucími pracovníky, workshopy s vedením společnosti a četné komunikační aktivity. Zaměstnanci měli například možnost navštívit všech 15 potenciálních budov, ve kterých mohly nové prostory společnosti vzniknout, a spolurozhodovali o výběru ze třech finálních lokací.

JAK VYPADÁ PRÁCE VE SPOLEČNOSTI NOVO NORDISK? ZJISTĚTE ZDE

WOW Team měl také možnost navštívit showroomy a podílel se na koncepci plánování prostor a designu kanceláře. Celý tento postup odpovídal firemní kultuře společnosti Novo Nordisk, která je založená na respektu, společných hodnotách, propojení týmů a také diverzitě a inkluzi.

Čtyři pracovní zóny pro různé účely a pracovní preference

Společnost Novo Nordisk zjistila, že zaměstnanci v průměru tráví více než 60 % pracovní doby mimo svůj pracovní stůl. Nové pracovní prostory situované v pražské budově Mississippi House proto navrhla tak, aby vyhovovaly činnostem a potřebám zaměstnanců. Vzhledem k rostoucí potřebě spolupracujícího a projektového způsobu práce došlo k rozdělení pracovního prostředí do čtyř zón. Konkrétně se jedná o dynamickou zónu, sdílenou zónu, tichou zónu a takzvanou „collaboration“ zónu. Tyto zóny nabízí zaměstnancům svobodu zvolit si preferované pracovní prostředí a nástroje. Zároveň prostor vybízí k větší interakci, spolupráci a sdílení znalostí napříč společností.

S respektem k zaměstnancům i k přírodě

Cílem koncepce New WOW bylo vybrat takový prostor, který jednak reflektuje potřeby zaměstnanců, jednak podporuje strategii společnosti nulového dopadu na životní prostředí Circular for Zero (Cirkulárně k nule), což se také povedlo. Budova s novými kancelářemi získala certifikaci LEED Platinum, která je v souladu se strategií Circular for Zero. Rovněž má ve schvalovacím procesu Certifikát WELL. Certifikát WELL je zárukou atraktivního a zdravého pracovního prostředí pro spokojenost zaměstnanců a jejich well-being, což patří mezi další hlavní strategie společnosti.

KARIÉRNÍ PŘÍLEŽITOSTI NAJDETE ZDE

I stěhování starých kanceláří se neslo ve znamení udržitelnosti, vybavení a nábytek byly nabídnuty k dalšímu využití, věnovány na charitativní účely a při vyklízení kanceláří a skladů se kladl důraz na třídění papíru, skla, železa a plastu.


O společnosti Novo Nordisk

  • Novo Nordisk je globální farmaceutická společnost založená v roce 1923 a se sídlem v Dánsku.
  • V 80 pobočkách po celém světě zaměstnává téměř 50 800 lidí a své přípravky prodává ve 170 zemích světa.
  • Má 16 výrobních míst v 9 zemích a 10 výzkumných a vývojových středisek v 5 zemích.
  • Zavázala se zrychlit prevenci diabetu 2. typu a obezity.
  • Jako první farmaceutická společnost ve svých globálních výrobních zařízeních ze 100 % používá obnovitelné zdroje energie.
Další článek