Domovská stránka » Zodpovědná společnost » PRÁCE, KTERÁ UMOŽŇUJE VYVÁŽIT PRACOVNÍ A RODINNÝ ŽIVOT
ADVERTORIAL

Základem každé úspěšné společnosti jsou spokojení zaměstnanci. Banka Commerzbank se snaží vyjít maximálně vstříc svým zaměstnancům a i díky podpoře diverzity a společensky prospěšných projektů se řadí ke společensky odpovědným firmám, za které mluví činy. 

Z průzkumu společnosti Grafton Recruitment, který proběhl v roce 2021, vyplynulo, že by si 95 % respondentů průzkumu přálo zaměstnavatele, jemuž záleží na zaměstnancích a který vychází vstříc jejich potřebám. A právě na těchto pilířích je založen přístup k zaměstnancům ze strany Commerzbank. Jejím cílem je vytvořit zaměstnancům pracovní prostředí, které umožňuje vyvážit pracovní a rodinný život a je spojeno s rovnými mzdovými podmínkami pro všechny. Commerzbank svým zaměstnancům nabízí flexibilní pracovní dobu, včetně home office a zkrácených úvazků, a klade důraz na péči o jejich duševní zdraví. 

Cílem Commerzbank je vytvořit zaměstnancům pracovní prostředí, které umožňuje vyvážit pracovní a rodinný život a je spojeno s rovnými mzdovými podmínkami pro všechny.

Řada benefitů pro rodiny s dětmi 

Commerzbank se svou nabídkou benefitů myslí i na rodiny s dětmi. Při příležitosti narození dítěte zaměstnanci dostávají drobný dárek a při uzavření manželství nebo registrovaného partnerství na ně čeká finanční příspěvek. Zaměstnanci mají také možnost využít příspěvek na letní tábor pro děti a zúčastnit se akce pro rodiny s dětmi u příležitosti Dne dětí. Pravidelně také banka Commerzbank organizuje i další akce pro zaměstnance, například Family Day nebo Fathers Day. 

Diverzita a inkluze jsou pro Commerzbank důležité hodnoty 

Stejně tak jako nedělá Commerzbank rozdíly ve mzdách, nedělá rozdíly ani mezi jednotlivými kulturními skupinami. V bance Commerzbank, ve které pracují zaměstnanci až z 50 zemí světa, jsou si všichni rovni. Pro Commerzbank je ostatně podpora diverzity zcela zásadním tématem. To také dokazuje skutečnost, že je od roku 2021 signatářem a zároveň zlatým ambasadorem Charty diverzity.

Zajímá vás, jak to u nás vypadá? Nahlédněte ZDE

V letošním roce dokonce získala certifikát od organizace Byznys pro společnost za aktivní přístup ve vytváření otevřeného a inkluzivního firemního prostředí. V roce 2019 byla také zařazena na národní seznam zaměstnavatelů přátelských k neformálně pečujícím a byla jí udělena cena Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky za inovativní přístup k neformálně pečujícím.

O Commerzbank:
– Druhá největší německá banka Commerzbank byla založena již v roce 1870.
– Počet klientů banky dosahuje napříč světem 19 milionů.
– V České republice sídlí v centru Prahy, má více než 800 zaměstnanců a aktuálně rozšiřuje svůj pracovní tým.
– Commerzbank DTC Prague ve spolupráci s Optima a Family PME Service v červnu 2022 uspořádala událost s názvem Den pro Ukrajinu věnovaný ukrajinským ženám s dětmi. 

Další článek